Viazanie kravaty

Viazanie kravaty by malo patriť medzi základne zručnosti, keďže väčšina pánov má kravatu ako bežnú súčasť pracovného oblečenia. Niektorí páni majú kravatu ako súčasť počas spoločenských udalostí – napríklad poča plesovej sezóny. Okrem toho, že by každý muž mal poznať aspoň jeden spôsob, existuje niekoľko verzií ako sa dá kravata viazať. Napríklad je možné priamo z kravaty viazaním vytvoriť aj motýlika. Poďme sa teraz spolu pozrieť na základný spôsob viazania klasického uzla, ktorý môžete využívať neustále.

Viazanie kravaty postup

Pokiaľ chceme vytvoriť klasický uzol, postup je nasledovný. Na začiatok si kravatu dáme okolo krku. Chytíme si ju ľavou rukou na širšom konci a prekrížte tento koniec cez užší koniec. Prejdeme popod tento užší koniec na druhú stranu a vrchom späť vľavo. Prakticky širokú stranu obtočíme okolo užšej strany kravaty. (obrázok 1,2,3,4).

viazanie kravaty
zdroj: https://www.smartmen.sk/n/viazanie-kravaty-video

Široký koniec následne po obtočení zdvihneme zozadu a prevlečieme cez oko, ktoré nám vytvorila širšia strana kravaty (obrázok 5,6,7). Vždy dbajte na to, aby užšia časť kravaty bola na začiatku kratšia ako širšia časť. Kravatu môžete rôznou intenzitou stiahnuť na základe čoho vznikne aj uzol rôznych rozmerov.

Návod:

Nepochopili ste viazanie kravaty návod z obrázku a opisu? Nevadí – možno vám pomôže nasledujúce video 👉

Okrem klasického uzla môžete siahnuť aj po takzvanom dvojitom uzle, ktorý vyzerá omnoho sofistikovanejšie. Nazýva sa Windsorský široký uzol a jeho viazanie je o niečo náročnejšie. Pre jeho pochopenie si môžete skúsiť pozrieť nasledujúce video 👉

Viazanie úzkej kravaty

Viazanie úzkej kravaty by sa malo realizovať prostredníctvom klasického uzla, ktorý nájdete v prvom videu. Rovnako je však možné aj takúto kravatu viazať Windsor uzlom. Ako na to?

Samozrejme môžete využiť aj iné spôsoby viazania, ktoré si často vyžadujú viac času a zručnosti.

Viazanie kravaty na ruke

Okrem toho, že viazať kravatu je možné priamo na krku, niekomu môže vyhovovať viac spôsob viazania na ruke. V tomto prípade ide o najľahší možný spôsob, ktorý dokážete realizovať aj bez zrkadla. Uviažte si kravatu na ruke podľa tohto videa: