Vianoce plné dobrodružných darčekov: Darujte poukážku na zážitok

Čo pre vás znamenajú Vianoce? Nie sú to sviatky o materiálnych daroch, ale o oddychu, príjemnom čase s rodinou a najbližšími. Tradícia obdarovávania nemusí byť zlá, pokiaľ majú darčeky význam a nehrá sa len na kvantitu. Čo tak tento rok vybrať zážitkové darčeky, ktoré sa neodložia do skrine a už vôbec sa na ne nezabudne?

V skupine hore do oblakov

Ak hľadáte jedinečný zážitok, potom sú dobrodružné lety balónom tou správnou voľbou. Prichádzajú Vianoce a nie je nič lepšie, ako darovať človeku zážitok, na ktorý bude navždy spomínať.

Ako už samotný názov napovedá, dobrodružné lety balónom sa uskutočňujú v teplovzdušných balónoch. Keďže teplovzdušné balóny sú vyrobené z ľahkých materiálov, sú ľahko ovládateľné a pohybujú sa vysokou rýchlosťou.

Medzi najbežnejšie typy dobrodružných letov balónom patria vyhliadkové lety. Tieto výlety balónom sú skvelé pre ľudí, ktorí chcú vidieť veci zhora z vtáčej perspektívy. Na druhej strane, lety teplovzdušným balónom ponúkajú aj jedinečný pohľad do diaľky na okolie. Okrem toho, že uvidíte výhľad, môžete tiež pocítiť, aké je to byť vo výške a zažijete adrenalín z nepoznaného.

Pre odvážnejších

Okrem letu balónom môžete darovať pre tých odvážnejších a so silnejším žalúdkom aj pilotovanie lietadla či vrtuľníka. Pilotovanie lietadla s inštruktorom je pre laikov vynikajúcim spôsobom, ako si vyskúšať lietanie a pritom nie je potrebná žiadna licencia, a je to aj skvelá príležitosť, ako si vybudovať sebadôveru a prekonať svoje strachy.

Inštruktor vás prevedie riadením a vysvetlí vám všetko, čo potrebujete vedieť o lietaní, od vzletu až po pristátie. Na uši dostanete pravé pilotské slúchadlá, cez ktoré sa budete so svojim inštruktorom dorozumievať a môžete vyletieť. Lokality sú dostupné po celom Slovensku, takže aj vo vašom okolí nájdete letisko, odkiaľ vyletíte k oblakom.

Zdroj obrázku: Pryanett / Shutterstock.com