Plesová sezóna sa blíži! Už máš vybratý svoj účes?

Začína obdobie stužkových, plesov a k tomu neodmysliteľne patrí aj voľba správneho účesu. Vhodný plesový účes pozdvihne váš make-up aj šaty na úplne inú úroveň. Je ale dôležité zvoliť si účes primeraný na vašu dĺžku, hustotu ale aj farbu vlasov. Dbajte na dotvorenie celkového vzhľadu a podporenie štýlu šiat a ostatných doplnkov.

Pokiaľ si účes robíte doma samé, zamerajte sa na kvalitné vlasové produkty, ktoré vám zaručia trvanlivosť účesu. Ak zvolíte profesionálnu starostlivosť u kaderníka, nájdite si obrázky na inšpiráciu. Tým zaručíte, že váš účes bude čo najviac podľa vašich predstáv.

VLNKY

Najtypickejším a zároveň najjednoduchším účesom, ktorý môžete zvoliť sú vlnky.  Zvládnete ich aj samé doma a môžete ich doplniť nejakým zaujímavým vlasovým doplnkom. Či už si vlnky urobíte kulmou, alebo nátačkami, celková úprava nie je časovo náročná. Vlnky sa hodia takmer na akúkoľvek dĺžku vlasov a zväčšujú objem.

DRDOL

Tento typ účesu môžete poňať úplne podľa seba. Môžete mať drdol na boku, na vrchu hlavy, alebo nižšie. Môžete ho mať strapatý, vlnitý, ale aj úplne hladký. Častokrát sa objavujú aj rôzne zapletané drdoly. Taktiež ho môžete ozvláštniť rôznymi doplnkami, napríklad ozdobným hrebienkom. Vypnuté vlasy sa pôosobia elegantne a dopĺňajú najmä extravagantnejšie strihy šiat.

AKO OZVLÁŠTNIŤ JEDNODUCHÝ ÚČES?

Veľmi jednoducho! Stačí si kúpiť výrazný doplnok a správne ho zakomponovať. Veľmi moderné sú kvetinkové čelenky rôznych farieb a veľkostí. Hodia sa najmä k vlnkám a často sa využívajúaj na svadby v rustikálnom štýle. Taktiež je stále známy trend živých kvetín, či kvetinových spôn.

Pokiaľ chcete pôsobiť viac elegantne a šik môžete siahnuť po rôznych fascinátoroch. V obchodoch ich je mnoho a pri hladkých drdoloch sa vynímajú úplne úžasne.  Tiež sa využívajú na maškarné plesy, alebo plesy ladené do klasického elegantného štýlu. Hodia sa najmä k jednoduchým šatám a výraznejšiemu make-upu.

Ďalším krásnym doplnkom sú korunky, brošne a rôzne ozdobné hrebienky. Tie sa hodia tiež na rôzne príležitosti ako sú svadby či stužkové. Veď ktorá z nás by sa aspoň jednu noc nechcela cítiť ako princezná?