Zbavte sa vrások a prvých náznakov starnutia

Čas zastaviť nemôžeme. Nepríjemné na tom ale je, že nás neokráda len o cenné minúty života, ale aj krásu a zdravie tela. Ako tomu predísť a pochváliť sa, aj napriek stresu, depresiám a množstvu práce, krásnou pokožkou, ktorú vám bude každý závidieť?

Spôsobov ochrany a dobrej starostlivosti o pleť existuje viacero, plastická chirurgia však nie je vždy jediné a najlepšie riešenie. Občas stačí naozaj málo.

Noste slnečné okuliare

Menej žmúrenia sa rovná menšiemu počtu jemných vrások a kohútích stôp (a tiež menšimu riziku šedého zákalu). Aby bol ale efekt čo najlepší, vyberte si okuliare s 99-percentnou UVA a UVB ochranou a používajte ich po celý rok. Aj v zime. Pamätajte, že sneh odráža až 80 percent UV lúčov, čo takmer dvojnásobne zvyšuje celkovú expozíciu.

Nezabúdajte na hygienu

Dotýkať sa tváre špinavými rukami nie je dobré riešenie. Na rukách sa nachádza množstvo baktérií a vírusov, ktoré sú dnes veľkou hrozbou pre celé ľudstvo. Nedostatočne umyté ruky môžu byť ale aj zdrojom infekcie pleti. Výsledným efektom je potom tvorba zápalových procesov epidermy a následná dlhodobá liečba akné.

Nakŕmte svoju tvár

Krásnej pleti určite pomôže aj jemná laserová epilácia. Dobrá starostlivosť o pokožku však začína zvnútra. Znamená to jesť zdravo a kontrolovať pritom množstvo potravy. Omega-3 mastné kyseliny nachádzajúce sa v lososoch a vlašských orechoch bojujú proti zápalom spôsobujúcim vrásky veľmi dobre. Aj citrusové plody a špenát zvyšujú produkciu kolagénu. Lykopén, ktorý sa zasa nachádza v paradajkách a ružovom grepe, chráni pred negatívnym vplyvom slnečného žiarenia.

Čomu sa vyhýbať? Určite obmedzte cukor. Jeho zvýšené hladiny v krvi spôsobujú proces nazývaný glykémia, ktorá je jednou z hlavných príčin starnutia buniek a vzniku vrások.

Vyhýbajte sa stresu

Vieme, že sa to jednoducho hovorí, ale realita je iná. Stres však nemá vplyv iba na váš zdravý rozum – ovplyvňuje aj vašu tvár. Chronický stres ovplyvňuje celé telo na bunkovej úrovni a urýchľuje jeho zhoršovanie. Doprajte si preto odpočinok, vyberte sa do prírody, zacvičte si alebo sa započúvajte do obľúbenej veselej hudby.