Viete, ako zvýšiť svoju pracovnú aktivitu?

Zvýšenie pracovnej aktivity neznamená automaticky pracovať viac, ale skôr pracovať efektívne. K tomu je potrebná správna organizácia práce, ale tiež psychická pohoda, oddych a z času na čas aj luxusné kúpele. Aj keď počas dovolenky nenavštevujete 5 hviezdičkové hotely, pravidelný oddych by ste si určite dopriať mali.  

Aktívny oddych a relax

Náročná a stereotypná práca skôr či neskôr „prevalcuje“ každého a to aj napriek tomu, že vás baví alebo skôr bavila. Oddych by ste mali dopriať každý deň, ale nemyslíme tým len pasívny oddych na gauči. Športujte, čítajte, choďte na prechádzku alebo jednoducho robte to, čo vás baví a pričom si oddýchnete. Ak sa potrebujete uvoľniť doprajte si masáž alebo navštívte luxusné kúpele.

Multitasking by nemala byť priorita

Aj keď sa o ňom veľa hovorí a ešte viac sa podporuje niekedy narobí viac škody ako úžitku. Ak máte byť produktívny a robiť svoju prácu dobre nie je vždy reálne sústrediť sa na niekoľko vecí naraz. Kým sa naplno pohrúžite do pracovnej úlohy alebo projektu nejaký čas to trvá. Niekedy je lepšie nepretržite sa niekoľko hodín venovať jednej veci a až potom prejsť na ďalšiu. Ráno by ste sa mali venovať náročnejším úlohám, pretože vaša koncentrácia je lepšia ako poobede alebo večer.

Pri práci by vás nemal rušiť ani mobil, resp. notifikácie správ a pod, ktoré len odpútavajú vašu pozornosť. Keď bude „skákať“ z jednej činnosti do druhej môže sa ľahko stať, že sa to odrazí na kvalite a efektívnosti práce a taktiež príde stres a nervozita.  

Dovolenku využite na načerpanie síl

Dovolenka je na to, aby ste aspoň na niekoľko dní zmenili prostredie, nemysleli na prácu a každodenný stres. Po návrate bude nie len pracovne aktívnejší, ale aj oddýchnutý a šťastnejší. Počas dovolenky vám 5 hviezdičkové hotely poskytnú pohodlie a luxus. Ak máte ale radšej kontakt s prírodou vyberte sa na hory alebo kempovať. Cieľom je načerpať nové sily a možno aj inšpiráciu do práce.