Lahodný nápoj, vďaka ktorému si doplníte stratenú energiu a potrebné množstvo antioxidantov

Neviete si svoj deň bez kvalitnej kávy už ani predstaviť? Určite nie ste v tom sami. Kávu miluje obrovské množstvo ľudí po celom svete. Je to jednoduchý spôsob, ako telu spolu so zaujímavou chuťou dopriať aj potrebnú dávku energie. „Osvieženie“ nie je ale jediný pozitívny účinok kávy.

O ďalších dôvodoch, prečo je pitie kávy prospešné, si povieme v našom článku.

Bojujete proti vzniku cukrovky

Štúdie ukázali, že ľudia, ktorí pravidelne pijú kávu, môžu mať o 11 % nižšie riziko vzniku cukrovky 2. typu ako tí, ktorí ju nepijú vôbec. A to všetko vďaka prísadám v káve, ktoré môžu ovplyvňovať hladinu hormónov podieľajúcich sa na metabolizme.

Samozrejme, aby boli tie prísady naozaj dobré a prospešné, je ideálne, ak pri výbere tohto nápoja trocha investujete. Vybrať si kvalitnú kávu v eshope dnes už predsa nie je najmenší problém.

Pomáha telu mladnúť a predchádzať infarktu

Vo veľkej štúdii, do ktorej boli zapojené desaťtisíce ľudí, vedci zistili aj to, že ľudia, ktorí vypili niekoľko šálok kvalitnej gurmánskej kávy denne, mali v skutočnosti nižšie riziko mozgovej príhody. Odborníci na srdce tvrdia, že výhody môžu pochádzať z účinku kávy na cievy. Tým, že udržiava cievy pružné a zdravé, môže znížiť riziko aterosklerózy, ktorá môže spôsobiť infarkt.

Má tiež vysoký obsah antioxidantov, o ktorých je známe, že bojujú proti oxidačnému poškodeniu, ktoré môže spôsobiť rakovinu a starnutie tela. To môže vysvetľovať, prečo niektoré štúdie zistili nižšie riziko rakoviny pečene u konzumentov kávy a menej príznakov starnutia pleti.

Samozrejme, nesmieme zabudnúť ani na chuť kávy, pre ktorú si ju kupujeme najčastejšie. Dnes sú ale kaviarne zatvorené, preto si ľudia musia hľadať alternatívu kvality z kaviarne v obchodoch. Pri výbere sa ale nespoliehajte len na cenu, ale aj to, či má predajca a výrobca kávy vlastnú pražiareň a kedy bola v nej káva v obchode pražená. Nielen čerstvosť potravín, ale aj kávy je predsa veľmi dôležitá. Tak na ňu pri jej kúpe myslite a určite budete spokojní.