Kvalitné tonery, ktoré šetria peniaze

Od vynálezu prvej tlačiarne už ubehlo niekoľko desiatok rokov. Od tej doby prešli tlačiarne dlhým vývojom. Rôzne typy a značky, ako ich poznáme dnes, naplnili naše domácnosti aj kancelárie. Ak vás od kúpy tlačiarne odrádzajú jej prevádzkové náklady, máme pre vás jeden tip, ktorý vám rozhodovanie uľahčí.

Ekonomické tonery a náplne do tlačiarní

Nový toner alebo náplň do tlačiarne si môžete kúpiť priamo od jej výrobcu. Originálne náplne a tonery do tlačiarne sú však spravidla dosť drahé. Je to preto, že neplatíte len za samotný produkt, ale aj jeho značku. Ušetriť sa dá kúpou alternatívnych produktov.

Alternatívny toner alebo náplň naplní vaše očakávania v každom smere. Môžete sa spoľahnúť na ostrosť aj kvalitu tlače. Problémom nie je ani jeho výmena. Lacnejšie alternatívne produkty sa vyrábajú podľa platných ISO noriem. Vo výrobe sa nepoužívajú žiadne už pred tým používané komponenty — všetky časti tonera sú celkom nové. Okrem tonerového prachu tak kúpite nový magnetický valec, čipy aj stierky.

Pri tlači na papieri neuvidíte žiadne nejasné písmená ani šmuhy. Poteší vás tiež pohľad na obrázky a farebné zvýraznenia. Pri pohľade na tlačený dokument alebo fotografiu budete môcť skonštatovať, že kvalita tlače je rovnaká ako pri originálnom toneri. Aj počet strán, ktoré vytlačíte, je porovnateľný. Takýmto spôsobom môžete ušetriť až 75 % bežných nákladov na tlač.

Tonery pre značkové tlačiarne

Alternatívne tonery kúpite pre všetky známe značky tlačiarní. Ušetriť tak môžete, či už hľadáte tonery Canon, Brother, HP, OKI alebo tonery Samsung. Ak sa obávate, že predsa len nekúpite dostatočne kvalitný produkt, nakupujte len u overeného predajcu. Znakom spoľahlivosti je tiež dĺžka poskytovanej záruky. Mala by byť minimálne v zákonom danej dobe 24 mesiacov.