Aké zásnubné prstene sú v roku 2022 trendy?

Pokiaľ ide o zásnubné prstene s diamantom, v minulosti vyhrávala klasika, teda zlatý prsteň s jedným diamantom. Neskôr sa do popredia dostávali diamantové prstene z bieleho či ružového zlata. Ak sa tento rok schyľuje k zásnubám, bude o čom premýšľať. Výber prsteňov je ohromujúci.

Aké sú trendy na rok 2022?

Diamantové prstene sú stará dobrá klasika

Zásnubné prstene s nádherným diamantom v minimalistickom štýle sú nadčasová záležitosť. Prsteň s jedným diamantom je istota toho, že sa trafíte do vkusu, a väčšina žien nám dá určite za pravdu. Aby to však nebola nuda, na výber sú prstene z nestarnúceho žltého zlata, ale aj stále obľúbené biele a ružové zlato. Celkom jednoznačné to nemusí byť ani so samotným diamantom, pretože okrem okrúhleho tvaru môže byť brúsený aj do tvaru obdĺžnika, štvorca, slzy či srdiečka. Ani klasika teda nemusí byť úplne tradičná.  

Prstene s viacerými diamantmi

Diamantové prstene s niekoľkými kameňmi sú výraznejšie, takže ich určite ocenia dámy, ktoré uprednostňujú pútavejšie šperky. Prsteň môže mať dva alebo tri väčšie diamanty a jednoduchú obrúčku, alebo aj jeden diamant obklopený niekoľkými menšími, teda sú v štýle pavé alebo halo. Drobnými diamantmi môže byť zdobená aj obrúčka.  Extravagantnejšie prstene priťahujú viac pozornosti, ale pre niektoré dámy môžu byť až príliš prezdobené. Ak teda má byť prsteň výnimočný, je dobré poznať vkus ženy, ktorú s ním chcete požiadať o ruku.

Biele, žlté alebo ružové zlato?

Klasické žlté zlato je momentálne trošku v úzadí, pretože existuje veľký výber prsteňov z bieleho a ružového zlata, ktoré sú stále obľúbené. Najlepší prsteň bude taký, ktorú budúcu manželku doslova očarí, takže v tomto prípade je dobré zamerať sa na šperky, ktoré nosí alebo na tú farbu zlata, ktorá je jej obľúbená. 

Zdroj obrázka: Levon Avagyan/Shutterstock.com