3 TIPY NA ZDRAVÉ A VYVÁŽENÉ RAŇAJKY

Zdravý životný štýl je v súčasnosti fenoménom číslo jedna. Sociálne siete a média sú plné zdravých alternatív jedla a nápojov, ktoré zaručujú zdravie, chudnutie a správne nutričné hodnoty. Preto aj my tu pre vás máme pár typov na výborné raňajky, ktoré odštartujú váš deň a nabijú vás pozitívnou energiou.

TIP ČÍSLO 1: OVSENÁ KAŠA

Ovsená kaša obsahuje vyvážené nutričné hodnoty, ktoré naštartujú váš metabolizmus a dodajú vám energiu. Naviac si ju môžete ochutiť presne podľa vašich predstáv. Základnou ingredienciou na vytvorenie tejto dobroty sú ovsené vločky. Tie môžeme zaliať horúcou vodou alebo mliekom. Pre vegánov sú aj iné alternatívy v podobe rastlinných mliek. 

Po takto vytvorenej zmesi už len ozdobíme našu kašu tým, na čo máme chuť. Výborným doplnkom ovsenej kaše je ovocie. Taktiež je výborné arašidové maslo, ktoré vám zaručí prísun tukov a tým vás aj viac zasýti. Pridaním proteínu zas môžeme doplniť bielkoviny a tiež aj kašu výraznejšie ochutiť. (PRO TIP: Pokiaľ máte rastlinný proteín, skúste ho zmiešať s menším množstvom vody a vytvorí sa vám puding, ktorým si môžete kašu poliať.)  Veľmi dobrým doplnkom kaše sú tiež oriešky, kokos, chia semiačka, acai prášok a vlastne všetko, čo vám fantázia prinesie.

Na osladenie kaše odporúčame med alebo agávový sirup. Tento recept vám umožní byť kreatívny a zároveň môžete každé svoje ráno vždy začínať úplne inou chuťou.

TIP ČÍSLO 2: SMOOTHIE

Tento tiež veľmi známy pojem, pre vás určite nie je novinkou. Smoothie je nápoj, ktorý taktiež dáva plný priestor vašej fantázii. Môžete si zmiešať rôzne druhy ovocia, pridať proteín, arašidové maslo, chia semiačka, čokoľvek čo vás napadne. Najlepšou zdravou alternatívou je ovocie a zelenina ako základ. (PRO TIP: Ak chcete aby vás smoothie viac zasýtilo pridajte lyžicu arašidového masla.)

Veľmi výdatné, zdravé a chutné sú aj zelené smoothie. Zmiešajte baby špenát, zelené jablko, banán, avokádo a kiwi. Pridajte vodu alebo rastlinné mlieko a výsledkom je sladký zelený nápoj, plný vitamínov. Okrem toho, že je smoothie jednoduché na prípravu, môžete si ho preliať do fľaše zavrieť a vypiť po ceste do práce. Tak čo, vyskúšala si už ten svoj?

TIP ČÍSLO 3: AVOKÁDO TOAST

Tento tip je najmä pre ľudí, ktorý majú ráno chuť skôr na slané raňajky. Základom tohto receptu je chlieb. Je dôležité kúpiť si kvalitný chlieb,  najlepšie bez obsahu bielej múky. Náš tip je napríklad žitný chlebík. Druhou dôležitou ingredienciou je avokádo. Avokádo rozkrojíme na polovicu, odstránime jadro a kožu a nakrájame na malé časti. Tie potom vidličkou rozmliaždime a vznikne nám zelená nátierka. Tú dochutíme pár kvapkami citrónovej šťavy, korením a soľou podľa chuti. (PRO TIP: K avokádu sa tiež výborne hodí vajíčko, ktoré si môžeme položiť na vrch toastu. Takto dodáme telu ešte viac bielkovín.)