Zmeňte štýl interiéru s nádhernými dekoračnými látkami

Mnoho ľudí si myslí, že na vytvorenie úspešného interiéru potrebuje správne vybrať a usporiadať hlavne nábytok. Textílie a súčasti tkanín nie sú v tomto smere vnímané ako dominantné. Sú to však práve textílie, ktoré udávajú interiéru tón. S ich pomocou môžete urobiť izbu útulnejšou a teplejšou, pričom na takúto malú renováciu nepotrebujete žiadne veľké položky.

Poďte sa spolu s nami o výhodách krásnych dekoračných látok v interiéri presvedčiť.

Dokonalý make-up pre váš interiér

Úspešne a správne zvolený textil pomôže zvýrazniť vzácne detaily a skryť nedokonalosti v priestore. Napríklad materiály s pozdĺžnymi pruhmi a svetlými farbami pomôžu miestnosť vizuálne roztiahnuť. Horizontálne pruhy zase zväčšujú jej šírku.

Pri výbere vhodnej látky sa preto musíte zamerať aj na to, v ktorej miestnosti bude umiestnená. Okrem toho by sa farba a textúra látok mala prekrývať so zvyškom prvkov textilného dizajnu. V tomto smere si môžete pomôcť s nádhernými dekoračnými látkami v metráži, z ktorých si ušijete interiér presne na mieru svojim potrebám.

Jednoduchý spôsob premeny

Čalúnenie nábytku, predložky a rôzne prehozy z látok sú na jednoduchú a lacnú premenu interiéru veľmi vhodné. Dekoratívne vankúše sa môžu stať samostatným prvkom dekoru. Sú akýmsi stredobodom pozornosti v každom interiéri. Počet vankúšov, ich farby a tvary závisia od predstavivosti a vášho vkusu.

Atmosféra pohodlia

Ak na vyzdobenie a úžitkové funkcie interiéru použijete kvalitné bavlnené látky, ktoré sú príjemné na dotyk, atmosféra pohodlia sa navodí veľmi jednoducho a rýchlo. Ich význam a krásu oceníte nielen v spálni, ale aj obývacom priestore alebo kuchyni či kúpeľni.

Stačí si vybrať správnu farbu a využiť pri premene vášho interiéru pomocou látok svoju kreativitu a šikovné ruky. Spokojná bude celá rodina.

Zdroj obrázka: Phaendin/Shutterstock.com