Zbavte sa ich: Faktory, ktoré spôsobujú rýchlejšie starnutie pleti

Naša pleť je dokonalý orgán, ktorý vďaka svojmu špecifickému zloženiu vydrží obrovské zaťaženie. Rôzne vonkajšie a vnútorné faktory však majú tak obrovskú silu, že aj napriek kvalitnej výbave pleť rýchlejšie starne a mení svoju štruktúru.

Poďme sa spoločne na tieto faktory pozrieť, aby ste ich pre obnovenie vašej krásnej pleti mohli zo svojho života rýchlo odstrániť.

Fajčenie

Fajčenie vo všeobecnosti v žiadnom prípade nie je telu prospešné. Spôsobuje jeho dlhodobé poškodenie, no najmä to, že naša pokožka stráca elasticitu. Najmä nosoústne ryhy – koža medzi hornou perou a nosom – sú vystavené veľkému namáhaniu a časom ochabnú.

Jediné riešenie, ako dať potom tieto následky nesprávneho životného štýlu do poriadku, je aplikácia   účinnej kyseliny hyalurónovej na najviac postihnuté časti tváre. Kyselina hyalurónová pokožku dobre hydratuje a vyhladí.

Denné svetlo

Aj denné svetlo, respektíve UV slnečné žiarenie môže pleť pri nesprávnej ochrane poškodiť. Nemusíte, samozrejme, kvôli tomu mutovať na upírov – pretože vám postačí aj kvalitná UV ochrana v podobe špeciálnej kozmetiky s ochranným faktorom. Úplne by ste sa mali vyhnúť soláriu a nadmernému opaľovaniu  a nosiť tiež slnečné okuliare a pokrývky hlavy.

Nedostatok spánku

Ak chcete mať krajšiu pleť, telu musíte dodať aj dôležitý retinol. Podporí obnovu textúry pleti a výrazne ju omladí. Alebo sa stačí dobre vyspať.

Aby sa telo zregenerovalo, potrebuje odpočinok, čo rovnako platí aj pre našu pleť. Nenazýva sa to spánok krásy. Naopak, nedostatok spánku spôsobuje, že naša pokožka vyzerá bledá, sivastá a stará.

Nedostatok vody

Zlá strava vedie k zlej pleti. Ani nedostatok vody jej však neprospieva. Aby ste preto nemuseli pleť obnovovať kyselinou hyalurónovou, ktorá ju hydratuje, stačí dodržiavať pravidelný pitný režim. Aby pokožka vyzerala mlado a sviežo, mali by ste každý deň vypiť aspoň dva litre vody. Tekutina okrem iného tiež podporuje elasticitu pokožky.

Nesprávna starostlivosť

Správna starostlivosť je polovica úspechu. Najprv je však dôležité vedieť, aký typ pleti zvyknete mať. Napríklad suchá pokožka by sa mala vyhýbať mydlu a mastná by sa mala spoliehať na vlhkosť. Pleti môže pred objavením sa prvých vrások pomôcť aj bohatý „krém proti starnutiu“.

Zdroj obrázka: BLACKDAY/Shutterstock.com