Prečo absolvovať dovolenku a wellness pobyt v Piešťanoch?

Vyčerpalo vás dlhodobé prepracovanie natoľko, že pod vplyvom nepríjemného stresu nie ste schopní žiadnych dobrých výsledkov? Neviete sa na nič sústrediť a všetko naokolo vás vyvádza z miery? V tom prípade je najvyšší čas na dovolenku, ktorú ale nemusíte prežiť len v niekoľko kilometrov vzdialenom exotickom rezorte.

Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, prečo absolvovať dovolenku v Piešťanoch?

Najkrajšie, najväčšie a celosvetovo známe kúpele

Prvá písomná zmienka o týchto kúpeľoch pochádza z roku 1549. Možno ale neviete, že práve Piešťany patria už niekoľko desiatok či dokonca stoviek rokov nielen k najkrajším, ale aj celosvetovo najznámejším kúpeľným mestám.  A množstvo zahraničných a významných hostí, ako napríklad indickí maharadžovia, Ludwig van Beethoven alebo vojaci rakúsko-uhorskej armády, ktorí sa tu liečili, sú toho skvelým dôkazom.

Miesto bohaté na zdroj kvalitnej minerálnej, termálnej a liečivej vody

Za obľúbenosťou tohto kúpeľného mesta sú najmä jeho bohaté zdroje minerálnej termálnej vody, ktorá pomohla a naďalej pomáha ľuďom z celého sveta, o čom sa na príjemnom wellness pobyte v Piešťanoch môžete presvedčiť aj v praxi.

Voda obsahuje množstvo minerálov (1500 mg minerálnych látok na 1 liter), obrovské množstvo síry a vodíka, čo je v kombinácii s vysokou teplotou vody  od 67 až 69 °C ideálny prostriedok na liečbu mnohých, najviac však ochorení pohybového aparátu.

Prostredie bohaté na krásnu a pokojnú prírodu

Ako to už býva zvykom, účinky príjemnej liečebnej terapie sú umocnené aj krásnym prostredím. A v meste Piešťany to platí dvojnásobne. O vaše pohodlie a príjemný relax sa postará nielen moderný Hotel Park v Piešťanoch, ale aj Mestský park v jeho tesnej blízkosti.

Toľko nádhernej zelene sa len tak niekde v meste nevidí. Príjemným osviežením vašej dovolenky môže byť aj prechádzka Kúpeľným ostrovom, na ktorý sa dostanete cez Sklenený most.

Ani centrum mesta vás nebude nudiť a v nejednej kaviarničke či reštaurácii určite opojíte aj svoje chuťové poháriky.

Nájdite si preto na takúto dovolenku a návštevu mesta Piešťany čas a uvidíte, že vám to prospeje.

Zdroj obrázka: BGStock72/Shutterstock.com