Päť dôležitých dôvodov, prečo pravidelne navštevovať svojho gynekológa

Návšteva gynekológa je často spojená s psychickými obavami ženy. Za vstup k ženskému lekárovi sa môže hanbiť alebo dokonca pociťovať strach. Treba si ale uvedomiť, že naše zdravie je veľmi krehké a vzácne, preto je mimoriadne dôležité sa oň správne starať a chrániť ho. A návšteva špecialistu k tomu prispieva najlepším možným spôsobom.

Navrhujeme vám zoznámiť sa s hlavnými dôvodmi dodržiavania harmonogramu návštev gynekológa a včas objednanie k odbornému lekárovi riešiť.

Môžete predísť vzniku onkologických ochorení

Čoraz viac žien trpí rakovinou, napríklad rakovinou krčka maternice. Nebezpečenstvo tejto choroby je, že sa nijako neprejavuje, kým nerastie. Jednoducho o nej nemusíte vôbec vedieť. Lekár, áno. Aby ste preto eliminovali jej riziká, je nevyhnutné chodiť na pravidelné kontroly k tomu najlepšiemu gynekológovi v Bratislave.

Zabudnete na infekcie

Aj sexuálne infekcie a pohlavné choroby sú často neviditeľné. Dokonca môžu byť asymptomatické, takže aj keď máte dlhodobého partnera a chránený sex, nemali by ste zanedbávať pravidelné návštevy svojho gynekológa.

Rieši problémy s neplodnosťou

Problémy s neplodnosťou a nemožnosťou otehotnieť sa u žien vyskytujú veľmi často. Dôvody nie sú ale známe. Vyšetrenie vám však umožní vyhnúť sa nepríjemným prekvapeniam a v prípade potreby sa nechať liečiť pred tehotenstvom, čo zvýši šance na úspešné počatie potomka.

Pomôže vám vybrať antikoncepciu

Ak tehotenstvo neplánujete, iba gynekológ vám pomôže vybrať správnu antikoncepciu, ktorá je vo vašom prípade najúčinnejšia. Vlastná iniciatíva nie je vždy dobré a bezpečné riešenie. Tak na to myslite a problémom sa včas vyhnite.

Zabudnete na psychické problémy

Nekvalitné životné prostredie, stres alebo dedičnosť. Je veľa faktorov, ktoré môžu viesť k vzniku gynekologických problémov a narušeniu psychiky. Nevýhodou v tomto prípade je, že ženy o nich často ani nevedia. Pravidelné vyšetrenie gynekológom vám pomôže v starostlivosti o zdraví, čo znamená, že sa budete cítiť sebavedomo a spokojne.

Zdroj obrázka: mariakray/Shutterstock.com