Jednoduché rady a tipy, ako zachrániť zdravie vašich nôh

Topánky sú neoddeliteľnou súčasťou šatníka každého človeka. Ale čo sú topánky pre ženu? Obuv je ich odraz, imidž, spôsob života, vizitka a preukaz do klubu. Topánky sú pre ženy skrátka všetkým!

Obuv však môže prezradiť aj tajomstvá svojho nositeľa. To je dôvod, prečo ženy venujú toľko pozornosti výberu svojich topánok.

Aby boli ale vaše nové lodičky alebo dámske tenisky aj pohodlné, je nutné venovať pozornosť ich správnej veľkosti. V našom článku vám preto prinášame zopár tipov, ako si vybrať obuv tak, aby vám nespôsobovala žiadne komplikácie.

Prsty by nemali byť zovreté

Tesné topánky vedú k bolestivým mozoľom, zakriveným prstom na nohách, prasknutým opätkom, zlému obehu a zarastaniu nechtov. Skúste preto nosenie lodičiek vystriedať počas dňa pohodlnými dámskymi teniskami, v ktorých budú mať vaše prsty viac slobody.

Topánky by zároveň nemali byť príliš široké a voľné

Napriek tomu, že by sa mali dať topánky ľahko obuť, príliš voľné modely nie sú ideálne riešenie. Spôsobí to mozole, odreniny a podliatiny. A určite v nich nebudete môcť sebavedome chodiť. Je tiež veľmi dôležité, aby mala topánka nastaviteľný spôsob zapínania na nohu. Tak na to pri ich výbere myslite.

Výber športovej obuvi má tiež svoju zvláštnosť

Treba ju brať o pol čísla väčšiu, pretože jej použitie predpokladá veľkú pohyblivosť a manévrovateľnosť, mala by sa podľa toho noha, dokonca aj opuchnutá po športovom zaťažení, cítiť slobodne a pohodlne.

Podrážka topánky by mala byť mäkká a pružná

Mala by mať dobré pružné vlastnosti, byť spoľahlivá a pohodlná. Na bežné chodenie je však najlepšie nosiť ploché topánky alebo topánky so stabilnými podpätkami strednej hrúbky. Navyše, v poslednej dobe sú dámske topánky na vyššej podrážke považované za čisto módny atribút dámskeho šatníka. Existuje však aj veľa možností pre štýlové a pohodlné dámske topánky bez podpätku ako sú napríklad balerínky, mokasíny, espadrilky a sandále.

Záleží tiež od príležitosti, pri ktorej ich budete nosiť. Určite ale vždy myslite na pohodlie a obuv si odskúšajte.

Zdroj obrázka: Shutterstock.com