Čo všetko môžete očakávať od dovolenky v Chorvátsku?

Chcete niečo originálnejšie? Hľadáte na dovolenku ideálnu exotickú destináciu? Listujete online aj klasickými stránkami cestovných kancelárií, no nenašli ste nič, čo by bolo bezpečné a zároveň trocha originálne? Vyskúšajte tento rok navštíviť Chorvátsko.

Zoznámime vás s dôvodmi, pre ktoré sa vám tento výlet či príjemná dovolenka oplatí.

Jedno z najkrajších pobreží na svete

Cestovať do krásneho Chorvátska bez návštevy jadranského pobrežia je ako navštíviť Paríž bez toho, aby ste videli Eiffelovu vežu. Neexistujú slová, ktoré by opísali tisíce kilometrov pobrežia plného skalnatých zátok, pláží, miest a romantických dedín!

Scenéria je často úchvatná! Oslovia vás nádherné hory, ktoré prakticky klesajú do modrej vody a poskytujú dokonalú kulisu pre malebné fotografie. Ďalšia výhoda dovolenky v tejto krajine je, že  bez toho, aby ste museli opustiť more, môžete navštíviť historické pamiatky aj mestá bohaté na benátske vplyvy!

Ostrovy, ktoré sú skutočnými rajskými destináciami

Zatiaľ čo pobrežie je určite jednou z najobľúbenejších destinácií v Chorvátsku, najmä vďaka takým krásnym mestám ako Split a Dubrovník, leto môže byť únavné, pretože pláže a ulice sú preplnené ľuďmi.

V takomto prípade má zmysel urobiť si výlet na jeden zo 700 ostrovov krajiny, ktoré ponúkajú skutočne nádherný pohľad na strmé pobrežia, opustené pláže, tyrkysové vody a nádherné morské dno.

Pestrá, čerstvá a chutná kuchyňa

Pri cestách do strednej alebo východnej Európy sa jedlá často skladajú zo zemiakov a kapusty. Táto úzka krajina má na druhej strane úžasnú rozmanitosť gastronomických špecialít, ktoré sa región od regiónu  líšia.

Istria je v tomto smere azda najbohatšia z nich, keďže tamojšia kuchyňa vo veľkej miere využíva olivový olej a miestne hľuzovky kvôli talianskym vplyvom. V Slavónii je viditeľná väčšina maďarských vplyvov, ako napríklad obaľovaná paprika, a pobrežie ponúka chutné ryby a čerstvé morské plody. Ak k tomu pridáte, že výroba vína je veľmi intenzívna a odrody hrozna kvalitné, mali by ste sa o tom presvedčiť priamo v praxi.

Cesta vám nezaberie veľa času a luxusné ubytovanie si v dobrej cene vyberiete s predstihom veľmi jednoducho a rýchlo.

Zdroj obrázka: leoks/Shutterstock.com