4 dôvody, prečo investovať do vonkajších žalúzií

Až o 80 % účinnejšie tienenie ako poskytuje ktorýkoľvek záves. Hlavnou výhodou vonkajších žalúzií je ich účinnosť a univerzálnosť. Nenechávajú slnko vchádzať do miestnosti a pôsobia ako izbový ohrievač.

Výhod, prečo by ste mali investovať do tejto špeciálnej tieniacej techniky je ale omnoho viac.

Ekologická a dlhodobá voľba

Moderné vonkajšie žalúzie sú v lete vynikajúca a ekologická alternatíva ku klimatizácii. Chladná miestnosť bez rizika prechladnutia, ktorá je obzvlášť dôležitá pre rodiny s malými deťmi, nebude s týmito žalúziami žiadny problém.

Studený vzduch klimatizácie je suchý a spôsobuje prechladnutie aj v horúcom lete. Vonkajšie rolety ochladzujú miestnosť prirodzene, normalizujú teplotu a udržujú príjemnú klímu bez veľkých nákladov, hluku a vysokých účtov za elektrinu.

Vhodný aj na jeseň a v zime

Žalúzie vykonávajú svoju funkciu nielen v lete, ale aj v chladnom období. Napriek tomu, že slnko už nie je také horúce, je nižšie, a preto presnejšie a viac svieti do okien. Rolety poskytujú pohodlie kedykoľvek počas dňa, keď chcete ráno dlhšie spať, oddýchnuť si počas dňa alebo si pozrieť film v tmavej miestnosti.

Dodatočná zvuková izolácia, bezpečnosť a ochrana pred zvedavými očami

Žalúziové lamely poskytujú dodatočnú ochranu a blokujú viditeľnosť zvedavých očí z ulice, rovnakým spôsobom v zatvorenom stave žalúzie pôsobia ako zvukový izolátor a absorbujú hluk z ulice.

Moderný dizajn

Žalúzie dodávajú budovám jedinečný akcent a stanú sa hlavným vrcholom celej konštrukcie, zvonku aj zvnútra. Je to vynikajúca voľba pre pasívne fasády, domy bez farebných a dekoratívnych akcentov a miestnosti s malými rozlohami. Vyskúšajte ich aj vy.

Zdroj obrázka: Palatinate Stock/Shutterstock.com