Ženské prsia

Ženské prsia sú súčasťou nášho tela a u žien patrí táto črta medzi veľmi výraznú. Muži prsia vnímajú u žien veľmi silnou sexuálnou formou a už pri pohľade na ne sa ich zmocňuje vzrušenie. Ktoré zaujímavosti ste možno o prsiach nevedeli a prečo sú vlastne ľudské prsia také veľké?

Ľudská výnimka medzi cicavcami

Prsia nie sú výnimočné len pre ľudskú populáciu, no napriek tomu je tu jedna nezvyčajná vec. Ostatné cicavce majú totiž prsia len v období tehotenstva a kojenia, zatiaľ čo ženy majú prsia permanentne celý život. Nemôžeme sa na to sťažovať, obzvlášť, keď u opačného pohlavia vyvolávajú toľké pozitívne emócie. Prečo to ale je tak?

Podľa rôznych vedeckých teórií sú ľudské prsia (predovšetkým tie ženské) symbolom pohlavnej dospelosti. Keďže ako ľudia chodíme permanentne oblečení, muži nemali veľmi ako zistiť, či je už žena v tejto fáze a tak sú prsia viditeľným symbolom aj cez oblečenie. Či je táto teória správna je diskutabilné, no zmysel dáva.

Ženské prsia

Ženské prsia zaujímavosti

Medzi zaujímavé ženské zaujímavosti patrí napríklad aj to, že množstvo žien nemá obidva prsníky rovnaké. Podľa mnohých štatistík je veľa žien, ktorých prsníky sa buď tvarom alebo veľkosťou líšia. Čo sa týka rozdielov – týka sa to aj bradaviek. Dokonca existujú ženy (a dokonca aj muži!) s viacerými bradavkami.

Čo sa týka funkcie pŕs – tá je zjavná. Prsia slúžia na kojenie a práve preto sa v tomto období väčšinou rapídne zväčšia. Práve kvôli tomuto sa jedná o orgán a nie sval. Vo všeobecnosti sú prsia tvorené predovšetkým tukom. Medzi menej príjemné štatistiky patrí fakt, že ľudia ako jediné cicavce majú časté skúsenosti s rakovinou prsníka. Domáca kontrola vašich prsníkov a hľadanie hrčiek by malo byť na dennom poriadku.

Ženské prsia

Čo sa týka ďalších zaujímavostí, tak väčšina žien nosí zlú veľkosť podprsenky, čo môže byť veľmi nezdravé. Okrem zlej veľkosti košíka si dámy často zle volia aj obvod podprsenky. Takéto chyby síce môžu vaše prsia pozdvihnúť a môžu vyzerať krajšie, no zdravé to v každom prípade nie je. Rovnako patrí medzi časté mýty, že veľkosť pŕs ovplyvňuje tvorbu mlieka – nie je to pravda.

Medzi ďalšie príjemné súčasti, ktoré nám prsia umožňujú je bradavkový orgazmus. Áno, počujete dobre. Je vedecky dokázané, že žena dokáže dosiahnuť orgazmus len na základe hry s bradavkami. Väčšinou ide o dámy, ktoré sú na bradavky citlivé. Ide o veľmi intenzívny zážitok a pokiaľ vás váš partner rád dráždi, toto ho uvedie do extázy rovnako ako vás.