Zdravotné účinky vírivky

Vírivky sú veľmi obľúbené, najmä ako forma odpočinku, pri ktorom sa človek absolútne uvoľní. Vďaka teplej vode si dokáže uvoľniť svaly a následne masážny prúd vody dokáže precízne svaly premasírovať. Niet sa prečo čudovať, že sú také populárne a ľudia ich neustále vyhľadávajú za účelom relaxu. Dnes je navyše možné mať vírivku aj priamo doma napríklad vo forme jacuzzi. Aké sú zdravotné benefity vírivky a ako konkrétne môže byť pre vás pobyt v teplej vode prospešný?

Eliminácia stresu

V prvom rade je dôležité ešte raz pripomenúť základný účel pobytu vo vírivke a to je relax. Táto relaxačná procedúra pomáha eliminovať stres a napätie. Pomôže vám uvoľniť myseľ a telo od nadmerného vypätia, vďaka čomu si dokážete lepšie oddýchnuť. Stres nás často drží v prílišnom zhone a tak si nedokážeme nájsť priestor na oddych, pričom si to ani neuvedomujeme. Práve pre tieto účely je vírivka skvelým pomocníkom, ktorý vám pomôže dostať sa do komfortnej hladiny oddychu a zároveň vám môže pomôcť aj s rýchlym zaspávaním.

vírivka

Masáž na uvoľnenie svalov

Masáž prostredníctvom vody sa nazýva hydromasáž a je pre naše telo nesmierne príjemná. Pomáha uvoľňovať svaly, vďaka čomu sa zbavujeme nadmerného napätia a zrelaxujeme rovnako psychický ako aj fyzický aspekt nášho tela. Kúpeľ vo vírivke pôsobí ako výborná regenerácia pre športovcov a zlepšuje flexibilitu svalstva. Okrem toho je však rovnako vhodná aj pre každého bežného človeka, ktorý vykonáva sedavú, či náročnú mechanickú prácu. Teplá voda má rovnako veľmi upokojujúce a relaxačné účinky na naše svalstvo.

Okrem zdravia svalov prináša návštevy vírivky aj zdravie kĺbov. Hydromasáž stimuluje obehový systém, vďaka čomu funguje ako prevencia pred opuchnutými a stuhnutými kĺbmi. Práve preto je rovnako veľmi vhodná pre ľudí s vysokou záťažou kĺbov, rovnako ako aj pre seniorov.

Posilnenie imunity ako benefit vírivky

Pravidelná návšteva vírivky má rovnako pozitívny vplyv aj na imunitu. Teplá voda má preventívne účinky voči zápalovým procesom v tele a rovnako má vplyv aj na zdravie našej pleti. Rovnako, vďaka pare dochádza k upokojeniu pľúc, srdca a žalúdka, vďaka čomu ide skvelú regeneračnú aktivitu na nabratie novej energie nielen čo sa týka psychického, ale aj fyzického zdravia.