Zbavte svoje obľúbené rodinné striebro všetkých nechcených povlakov a nánosov

Napriek odolnosti a obľúbenosti zlatých šperkov, majú aj tie strieborné medzi spotrebiteľmi svoje miesto. Ich menšou nevýhodou je, že po čase a používaní rýchlejšie menia svoj pôvodný vzhľad a strácajú nádherný lesk.

Správnym prístupom k starostlivosti o moderné strieborné šperky tomu ale môžete predísť.

Jednoducho a rýchlo pomocou zubnej pasty

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako vyčistiť strieborné prstene, retiazku a ďalšie strieborné predmety alebo krásne náušnice z chirurgickej ocele, je bežná zubná pasta. Rovnako ako naše zuby, aj strieborné šperky sú na svojom povrchu veľmi jemné a lesklé. Zubná pasta je preto k čisteniu takýchto plôch ideálna.

Určite sa nájde v každej jednej domácnosti, zvoľte si ale radšej typ bez abrazívnych častíc. Potom môžete pristúpiť k samotnému procesu čistenia.

  • Zrieďte zubný prášok vodou do stavu kaše.
  • Naneste kašu z prášku na mäkký kúsok látky alebo staršiu zubnú kefku, ktorú nepoužívate.
  • Strieborný predmet utrite priamymi ťahmi, príliš silno ale netlačte.

Dôležité je postupovať presne tak, ako keby ste si čistili zuby. Šetrne a pritom dôkladne.

Pozor na ozdobné prvky šperkov

Niekedy je dobré po čistení šperky aj opláchnuť pod tečúcou vlažnou vodou, tu je ale nutné myslieť aj na ozdobné prvky striebra alebo bižutérie. Nie všetky materiály sú odolné a schopné zvládať väčší tlak a vlhkosť pri čistení.

Ak preto nemáte istotu, radšej sa obráťte odborníka, ktorým je dobrý zlatník v okolí a dokáže prinavrátiť vzhľad vaším obľúbeným strieborným šperkom bez zbytočných starostí.

Zdroj obrázka: Alena Ozerova/Shutterstock.com