Využitie kokosového oleja pri starostlivosti o telo a vlasy

Kokosový olej sa na našom trhu objavil už dávnejšie a určite o ňom už každá z nás počula. Mnohé z nás ho možno majú aj doma a často ho využívajú v kuchyni pri varení alebo pečení, niektoré z nás ho možno aj sem tam potajomky jedia no je aj veľa variant, ako ho využiť pri starostlivosti o telo a vlasy.

  1. odličovací olej -S líčením je spojené aj odličovanie a s ním je spojená hneď prvá možnosť využitia kokosového oleja. Toto je skôr varianta pre tie z nás, ktoré sa radi odličujú na mokro alebo pre obľúbenkyne dlhotrvácnych tekutých rúžov. Stačí len navlhčiť tvár, dať si na tvár olej a krúživými pohybmi sa pomaly odlíčiť. Nakoniec si tvár opláchneme a dočistíme pleť.
  2. večerná maska tvár – Ak si niekedy potrebujete dať poriadnu bombu hydratácie na tvár tak si môžete večer votrieť do pleti trochu viac oleja. Olej sa postupne bude vsakovať do pleti a ráno bude vaša pleť z oleja krásne napapaná a hebká na dotyk.
  3. maska na vlasy – Ak sa vám zdá, že aj keď používate balzam alebo masku na vlasy no vaše končeky sú stále suchšie toto je super tip pre vás. Zopár hodín pred umývaním vlasov si do končekov alebo kľudne do celých vlasov votrite kokosový olej. Kľudne si to môžete nechať aj cez noc a ráno stačí iba použiť šampón a vaše vlasy budú hydratované, lesklé a krásne voňavé.
  4. na telo ako masážny olej – Môžeme ho využiť aj na pokožku celého tela namiesto telového mlieka alebo ako masážny olej na chrbát.
  5. peeling na telo, tvár alebo pery – Peelingy sú veľmi dôležité pre obrusovanie starej a suchej kože z tela, no väčšinou sú drahšie a tak si môžete doma skúsiť vyrobiť jeden aj vy v oveľa lacnejšej no určite nie menej výkonnej variante. Ak ste obľúbenkyňou tekutých rúžov tak veľmi dobre poznáte suché pery, ktoré nevyzerajú veľmi vábne po celom dni nosenia takéhoto rúžu. Na suché pery potom nemôžte na ďalší deň znova aplikovať nejaký krásny rúž výraznejšej farby. V tomto vás zachráni peeling pier. Stačí zmiešať cukor a olej v nejakej dóze do trochu hustejšej konzistencie a váš domáci peeling je na svete. Na telo môžete podľa vašej potreby primiešať aj zrniečka kávy.
  6. starostlivosť problémovú pokožku – Ak vás náhodou trápia suché miesta na tele ako napríklad lakte, tak častejším premasírovávaním s olejom sa vám pokožka na problémovom mieste časom určite zjemní a hydratuje. 
  7. Kokosový olej je vhodný aj pre tých, ktorých trápi napríklad ekzém. Olej obsahuje vitamíny a antioxidanty a tak je vhodný aj pre citlivejšiu pokožku s ekzémom.

Tak čo, využívali ste svoj kokosový olej aj inak ako len v kuchyni? Pevne verím že vás niektoré z mojich tipov oslovia vyskúšate niečo nové aj doma.