Vytvorte si rutinu v starostlivosti o pleť

Rutiny sú veľmi dôležité pre tvorenie sebadisciplíny, ale tiež aj pre uvoľnenie a spôsob relaxu. Je vedecky dokázané, že rutiny pôsobia na človeka relaxačne, produktívne a organizovane. Navyše pokiaľ si vytvoríte množstvo zdravých rutín, dopracujete sa k zdravému telu a duchu. Vytvorte si napríklad rutinu v starostlivosti o pleť a čerpajte benefity v podobe krásnej, sviežej, hydratovanej a vypnutej pleti.

Pleť je odrazom vnútornej aj vonkajšej starostlivosti o vaše telo. Odráža sa na nej strava, kvalita kozmetických produktov, či napríklad aj pitný režim. Je preto veľmi dôležité si v rámci starostlivosti o pleť nájsť tú správnu rutinu a dopriať jej všetky potrebné procedúry.

Kozmetické produkty

Či už ide o dekoratívnu, alebo pleťovú kozmetiku je dôležité vyberať si kvalitné produkty. Na začiatok je tiež vhodné poradiť sa s vašou kozmetičkou o vašom type pleti, čo vám pomôže pri správnom výbere produktov. Široký výber dekoratívnej a pleťovej kozmetiky nájdete napríklad na Lunzo.sk. Veľmi pozitívne je používanie prírodnej kozmetiky, ktorá neobsahuje chemické látky. Vaša rutina by mala pozostávať najmä z čistenia pleti, hydratácie a správnej stravy.

Vytváranie rutiny

Pri vytváraní rutín je dôležitá dôslednosť a pravidelnosť. Dbajte na to aj pri tvorení vašej rutiny starostlivosti o pleť. Pravidelná starostlivosť o pleť by mala obsahovať najmä čistenie pleti. Ráno aj večer je dôležité dôkladne si vyčistiť pleť čistiacim gélom. Večer by pre vás malo byť samozrejmosťou odlíčiť dôkladne makeup.

skin care

Odličovanie by malo vo vašej starostlivosti o pleť zohrávať hlavnú úlohu. Pokiaľ nosíte makeup je dôležité ho odstrániť a nechať tak pleť dýchať. V noci sa totiž potíte a pokiaľ necháte na tvári zvyšky makeupu, zbytočne sa vám póry upchajú a vytvoria sa čierne bodky a vyrážky. Avšak aj dámy, ktoré nepoužívajú makeup by mali svoj pleť vyčistiť po celom dni micelárnou, či pleťovou vodou. Zbavíte sa tak nečistôt, ktoré sa vám na tvári po celom dni prichytili.

Nezanedbávajte hydratáciu! Naša pokožka potrebuje hydratáciu formou krémov rovnako ako formou dostatočného pitného režimu. Najvhodnejšie je používať hydratačný krém ráno a večer. Večer môžete pokojne použiť mastnejší krém, alebo olejček. Pri aplikácii krému si tiež môžete dopriať pár minútovú masáž tváre, ktorá pôsobí úžasne relaxačne. Nezabúdajte tiež aplikovať krém aj na oblasť krku a dekoltu. Pre staršiu pokožku je tiež vhodné používanie očného krému.

Vašu rutinu by ste mali obohatiť aj o ďalšie výrobky. Maximálne dvakrát do týždňa je vhodné siahnuť po pleťovej maske. Na trhu nájdete rôzne typy masiek na hydratáciu, čistenie, či regeneráciu. Maska vám môže pomôcť z hĺbkovým prečistením alebo osviežením vaše pleti. Vďaka tomu doprajete vašej pleti ešte viac starostlivosti. Veľmi veľkej popularite sa tešia aj peelingy, ktoré nám pomáhajú zbaviť sa odumretých buniek kože.

Vaša rutina však nemusí pozostávať iba z domácej starostlivosti o pleť. Vhodné je tiež raz mesačne navštíviť kozmetický salón na dôkladné prečistenie pleti. Okrem toho môžete podstúpiť aj iné zaujímavé procedúry, či masáže. Navyše odborná pomoc vám môže pomôcť pri výbere správnych produktov a zlepšiť stav vašej pleti.