Už viete, aké darčeky vybrať na Vianoce? Stavte na puzzle!

Každoročné nákupy darčekov dávajú mnohým z nás poriadne zabrať. Veď vybrať to, čo obdarovaného naozaj poteší, nie je až také jednoduché. Jeden tip vhodný pre všetky vekové kategórie sme pre vás pripravili aj my.

Puzzle pre deti

Všetky deti radi objavujú svet a učia sa niečo nové. Skvelý nápad na darček pre deti je preto puzzle. Pekné puzzle rozvíjajú logické myslenie, motoriku a priestorovú predstavivosť. Vyberajte ho podľa veku dieťaťa. Puzzle len do 24 dielikov zvládnu s vašou pomocou postaviť aj deti do 3 rokov. Predškoláci môžu vyskúšať viac dielikov. K dispozícii máte pritom mnoho rozprávkových motívov, puzzle so zvieratkami či dopravnými prostriedkami. Nechýbajú ani drevené puzzle.

Pre školákov

Tak, ako deti rastú, rastie ich zručnosť a schopnosť pochopiť, ako jednotlivé dieliky navzájom zapadajú. Školáci si pri stavaní puzzle môžu trénovať tiež svoju trpezlivosť a vytrvalosť. Vhodný motív vyberajte podľa záujmov vášho dieťaťa. Môžete zvoliť detské puzzle s postavami z ich obľúbených seriálov, športovcov a aj v tomto veku sú obľúbené motívy zvierat. Vynikajúcim spestrením voľného času môže byť stavanie puzzleball.

Niečo náročnejšie pre teenagerov

Máte doma teenagera? Na stene jeho izby sa môže už o niekoľko týždňov vynímať vlastnoručne poskladané puzzle. Počet dielikov zvoľte podľa veľkosti, ktorú má mať výsledný obraz. Aby bol dostatočne veľký na pritiahnutie pozornosti každého jeho kamaráta, odporúčame minimálne 1 000 dielikov. Veľmi pekne pôsobia tiež panoramatické puzzle.

Puzzle 3 000 pre celú rodinu

Už viete, s čím sa všetci zabavíte počas voľných dní? Pekné rodinné chvíle vám pripraví skladanie puzzle 3 000. Je vám puzzle 3 000 málo? Potom siahnite po balení s až 5 000 dielikmi. Pripravte sa na to, že jeho zloženie nebude vôbec jednoduché. Dosiahnutý výsledok však iste bude stáť za to.

Zdroj obrázka: Rido/Shutterstock.com