Univerzálne riešenia a nápady, ako zariadiť kúpeľňu bez okna

Ak vás zaujal titulný nadpis, zrejme patríte, ako aj tisíce iných ľudí k tým, čo majú doma kúpeľňu bez okna.  Aj keď to bolo možno v rámci konkrétnej voľby nehnuteľnosti nutná voľba, nebráni vám k plnohodnotnému používaniu kúpeľne. Aj v takomto priestore sa dajú robiť „zázraky“ a môžete tu fungovať. A my vieme ako!

Existuje tisíc dômyselných spôsobov, ako vytvoriť v kúpeľni dostatočné množstvo svetla, dať jej správnu  eleganciu a tiež zabezpečiť potrebnú ventiláciu a zabrániť tak nadmernej vlhkosti. Postupujte podľa našich tipov!

V kúpeľni bez okien sú dôležité jasné farby

Ak je vaša kúpeľňa a v nej nové vodovodné batérie malá, najlepším riešením je ľahký dizajn, vyberajte preto biele alebo svetlé farby. Odrážajú svetlo, dávajú kúpeľni žiaru a vizuálne ju rozširujú.

Pre podlahu, steny a strop môžete použiť akékoľvek odtiene bielej, krémovej alebo dokonca žiariace pastelové odtiene ako je žltá, jemne zelená, modrá alebo svetlo ružová.

Zároveň sa vyhýbajte materiálom, ktoré odrážajú bod svetla a vizuálne vytvárajú nepríjemné pocity v miestnostiach s nedostatkom prirodzeného osvetlenia. Mali by ste sa vyhnúť chrómu alebo pozláteným povrchom, rovnako aj vysoko lesklým obkladom.

Nezabudnite na správy efekt svetla

Ak nemáte v kúpeľni okno, budete sa musieť spoliehať na umelé osvetlenie, ktoré treba správne umiestniť. Existujú viaceré spôsoby, ako vytvoriť dokonalý svetelný tok.

Ľahký typ LED panelov: V tomto prípade hovoríme o LED paneloch, ktoré sú namontované na strope a ich umelé svetlo vytvára ilúziu prirodzeného. Jednoduchý efekt takéhoto osvetlenia vytvorí skutočný komfort, takže sa môžete ľahko pripraviť na plánovaný výjazd, aplikovať make-up alebo sa oholiť.

Ak chcete v takejto malej kúpeľni vytvoriť príjemnú atmosféru, je lepšie tu správne rozložiť niekoľko zdrojov osvetlenia. Vždy by ste mali kombinovať všeobecné osvetlenie, často umiestnené na strope, s funkčným, čo vám umožňuje vidieť všetko, čo robíte, a nachádza sa najčastejšie pri zrkadle približne v úrovni tváre, a potom dekoratívne osvetlenie. Ak je to možné, vyhnite sa zdrojom, ktoré sú umiestnené nižšie.

Stavte na nádhernú výzdobu a jednoduché dekorácie

Posledný trik, ktorý vdychuje malej miestnosti s obmedzeniami život, je vsadiť na šikovnú štýlovú výzdobu. Elegantné príslušenstvo, zrkadlá, rafinované materiály a ich odtiene, praktické rebríkové radiátory, závesné systémy a iné doplnky, ktoré pohyb a krásu v tejto miestnosti spríjemnia na maximum. Všetky tieto veci vám pomôžu vytvoriť miesto, ktoré bude dokonalé aj bez klasického okna.