Tipy ako aplikovať parfém aby vydržal čo najdlhšie

Parfém je jedna z vecí, od ktorej očakávame trvácnosť počas celého dňa. Kvalitný parfém sa vyznačuje najmä správnou koncentráciou aromatických zložiek, ich harmonickým zladením a príjemným rozplynutím na pokožke. Len tak máte istotu, že správne opojí vaše čuchové zmysly a budete mať radosť z jeho používania.

Najčastejšie sa parfémy aplikujú pomocou rozprašovača. Exkluzívne vône sú často uzatvorené len pomocou aplikátora. Práve ním si máte malé množstvo potrieť na rôzne časti vášho tela. Aplikovanie parfému však môže byť veda sama o sebe. Existuje množstvo indivuálnych tipov ako zaručiť priaznivú intenzitu, či príjemné spojenie vašej pokožky a parfému.

Avšak existujú spôsoby, ktorými viete zaručiť dlhotrvácnosť vášho obľúbeného parfému. Vďaka týmto overeným tipom sa môžete z vašej vône tešiť celý deň a cítiť sa sebavedomo. Vôňa o vás vie prezradiť veľa a tiež ňou môžete pobalamutiť zmysly ľudí okolo vás. Ako teda viete predĺžiť životnosť vášho parfému?

parfém

Tip číslo 1: Kupujte si kvalitné parfémy

Týmto tipom si ušetríte množstvo starostí ohľadom intenzity, koncentrácie a trvácnosti vašej vône. Vyberajte si overené kvalitné značky produktov, vďaka ktorým sa budete môcť cítiť sebavedomo. Parfémy môžete nakupovať rovnako online, ako aj prostredníctvom kamenných predajní. Predaj parfémov online je však pravdepodobne najvýhodnejší. Zamerajte sa napríklad na kvalitné niche parfémy. Medzi veľmi populárne overené, elegantné a nadčasové parfémy patria napríklad tie od značky Amouge.

Tip číslo 2: Aplikujte parfém na tie správne miesta

Väčšina z nás používa parfém najmä na oblasť krku. Pokiaľ nanesiete prehnané množstvo parfému len na oblasť krku, jeho trvácnosť ním nepredĺžite. Správne použitie niche parfému je na viaceré miesta na vašom tele, ideálne na miesta s výrazným pulzom a prúdením krvi. Medzi takéto miesta patria napríklad zápästie, šija, ohyby rúk, podkolenia a lýtka.

Niektorí odborníci tiež tvrdia, že veľmi vhodné je parfém aplikovať na zadnú časť chrbta a na hrudník. Tak zaručíte, že sa vôňa bude šíriť v oboch smeroch. Správnou aplikáciou niche parfému môžete zaručiť, že aj menej kvalitné vône vám vydržia dlhšie.

Tip číslo 3: Hydratácia

parfém

Hydratácia pre našu pokožku je veľmi dôležitá pre jej elasticitu a štruktúru. Okrem toho však olejové zložky udržiavajú luxusný parfém dlhšie intenzívny. Práve preto je veľmi vhodné pred nanesením parfému pokožku dostatočne hydratovať.

Zároveň si však tiež dávajte pozor na to, aby ste nepoužívali veľmi aromatické produkty vo vašej hydratačnej kúre. Vône by sa tak mohli prebíjať a mohlo by to pôsobiť naozaj lacno. Suchá pokožka navyše omnoho rýchlejšie absorbuje vlhkosť z parfému.

Tip číslo 4: Vôňa pri každom pohybe

Chcete zaručiť aby pri každom vašom pohybe okolie omámila vaša lahodná niche vôňa? Aj to je možné. Veľmi vhodné je aplikovať parfém na vlasy. Nemal by sa však aplikovať priamo, keďže by ich mohol vysušovať. Aplikujte ho pomocou hrebeňa ešte na vlhké vlasy. Vďaka tomu pri každom vašom pohybe vlasmi, či zafúkaní vetra, okolie ucíti vašu vôňu.