Spätný leasing: Čo by ste o ňom mali vedieť?

Mnoho ľudí často ani nevie, že pomocou spätného leasingu sa môžu dopracovať k okamžitej finančnej injekcii. Na akom princípe funguje spätný leasing a ako dokáže pomôcť jednotlivým osobám, či firmám?

Čo je to spätný leasing?

Účelom spätného leasingu je predaj majetku leasingovej spoločnosti (v tomto prípade auta) na základe dohody, kedy sa jeho oficiálnym majiteľom stáva spoločnosť samotná. Vozidlo môžete naďalej používať s tým, že si ho budete spätne prenajímať/splácať.

Vo výsledku sa tak dostanete k veľkej finančnej čiastke a auto vám naďalej ostane na súkromné účely. Výška pôžičky sa dá určiť dohodou. Dokladovanie príjmov neprebieha náročným spôsobom a ručiteľ zväčša nie je potrebný.

Výhody spätného leasingu

Ľudia často vyhľadávajú spätný leasing najmä pre rýchle získanie finančného kapitálu, ktorý môžu využiť bez toho, aby sa svojho majetku museli fyzicky vzdať. Nadobudnuté peniaze sa dajú použiť na akékoľvek výdavky, rekonštrukciu, dokonca na dovolenku, či splatenie kreditnej karty – voľba závisí od konkrétnych potrieb a preferencií zákazníka.

Aj firmy, ktoré prechádzajú určitou formou krízy, dokážu využiť benefity spätného leasingu. Rýchle získanie hotovosti umožňuje podnikom plniť záväzky, ako je platba daní, platba dodávateľom, aj vyplácanie mzdy pracovníkom. Obdržaná čiastka sa dá investovať aj do vývoja nových produktov a služieb pre zákazníkov, či pre rozvoj a podporu zamestnancov.

Aké činnosti môžete „preniesť na plecia“ leasingovej spoločnosti?

  • Administratívne záležitosti
  • Riešenie zostatkovej hodnoty vozidla
  • Správa údržby, pneumatík, poistenia

Spätný leasing: odbornosť leasingových spoločností

Ďalšou z výhod predaja majetku je, že zo zoznamu povinností odstránite prvky rizika. Skúsená leasingová spoločnosť so sebou prináša rozsiahle odborné znalosti, preto sa nemusíte obávať prenesenia zodpovednosti na daného sprostredkovateľa. Pri spolupráci s kvalitnou spoločnosťou bude priebeh uzatvárania dohody bezproblémový. Poskytovateľ vás informuje o všetkých potrebných detailoch a v prípade iných nejasností sa vždy môžete obrátiť na online, ale aj telefonické poradenstvo.