Robí vám kombinácia šperkov s pracovným oblečením problémy

Krása je v dnešnom svete veľmi dôležitá. Štíhla línia a zdravá pleť však nie sú jediné zložky, ktorými na svoje okolie pôsobíte. Veľmi dôležité sú aj doplnky a oblečenie, ktorým sa zdobíte. A k  doplnkom, ktoré majú mimoriadne estetické funkcie, patria najmä šperky.

Skombinovať ich ale s pracovným oblečením môže byť predsa len problém, čo v konečnom dôsledku výsledný efekt úplne pokazí. My vám preto trocha poradíme.

Aký druh šperkov nosiť do práce

Závisí to samozrejme od toho, kde pracujete. Pokiaľ ide o vykonávanie pracovných úloh v kancelárii, škole, nemocnici alebo v inom podobnom prostredí, vyberte si jednoduché, klasické kúsky, ako sú malé obrúčky, cvočkové náušnice, malé prívesky, retiazkové zlaté náramky alebo jednoduché brošne. Z pohľadu kameňov sú vhodné zirkóny, ktoré krásu a lesk drahších diamantov veľmi dobre alternujú a jednoducho sa  udržujú v čistote. Pri nosení šperkov do práce myslite aj na ich cenu, aby ste ich po ceste domov alebo v dielni nestratili.

Zaujať môžete aj jednoduchým zlatým prsteňom

Ak je vaša práca vykonávaná v neformálnejšom prostredí, môžete svojimi kúskami prejaviť trochu viac osobnosti – väčšie obrúčky a malé náušnice, visiace vrstvené náramky, veľké prívesky alebo vrstvené náhrdelníky v kombinácií s krásnymi zlatými prsteňmi sú dobrá voľba. Avšak, zaujať môžu aj jednoduché šperky, najmä kúsky vyrobené z alternatívnych materiálov, ako je drevo alebo koža.

Spolu so šperkom zvažujte aj výber vhodného oblečenia. Na tom tmavom lesk a krása drahého kovu vynikne oveľa viac, na svetlom podklade môže vyniknúť zasa farba drahokamu. Dávajte si tiež pozor na bezpečnosť, pretože dlhé retiazky a silné stroje nie sú veľmi dobrá kombinácia. V takýchto prípadoch šperky radšej nechajte doma na bezpečnom mieste.