Problémy s erekciou – prečo nám vo vzťahu znepríjemňujú život?

Problémy s erekciou sú pomerne chúlostivá téma, ale môžu sa občas objaviť u každého muža. Skutočný problém nastáva vtedy, keď pretrvávajú dlhodobo. Príčinou môže byť zlá životospráva, stres aj užívanie liekov. Vedeli ste, že obriezka znižuje riziko výskytu impotencie?

Príčiny problémov s erekciou

Stres, únava, obavy zo zlyhania či nadmerné požitie alkoholu môžu byť príčinou problémov s erekciou a  občas sa to stane každému. Pokiaľ ale tieto problémy pretrvávajú dlhodobo, je potrebné ich riešiť aj za pomoci lekára.

Veľmi častou príčinou problémov je stres, uponáhľaný životný štýl a obavy zo zlyhania pri sexe. Ide teda hlavne o psychické problémy, ktoré sa dajú odstrániť, ak si ich pripustíte. Ďalšou z príčin je zlý životný štýl, teda nedostatok pohybu, nadváha, fajčenie, alkohol a nevhodná strava.

Nepríjemné problémy s erekciou sa môžu objaviť aj pri užívaní liekov, najmä antidepresív, liekov proti bolesti a liekov na srdcovocievne ochorenia. Vplyv na erekciu môžu mať viaceré ochorenia ako je napríklad Alzheimer, Parkinson, cukrovka, epilepsia či vysoký krvný tlak.

Ako riešiť problémy s erekciou?

Stres a napätie môžete odbúrať relaxom, športovými aktivitami alebo sa o svojich problémoch porozprávať s partnerkou alebo psychológom.  V tomto prípade je problém hlavne v hlave, a ak sa zbavíte zbytočného stresu zlepší sa aj váš sexuálny život. Ak sa vaše problémy začali objavovať po tom, ako ste začali užívať lieky na predpis, určite je potrebné informovať o tom svojho lekára.

Súčinnosť s lekárom je nevyhnutná aj vtedy, keď trpíte niektorým zo spomínaných ochorení. Ťažkosti môžu byť aj dôsledkom operačných zákrokov v blízkosti genitálií alebo poranení v tejto oblasti s poškodením tkanív. Mužská obriezkaale na druhej strane môže erekcií pomôcť, pretože znižuje riziko impotencie a nemusíte sa obávať ani zníženej citlivosti.