Príprava na najkrajšie sviatky v roku vrcholí

Aj napriek tomu, že doba a časy sa rýchlym tempom menia, obdobie spojené s rozprávkami a mágiou u detí aj dospelých ostáva stále najobľúbenejším v roku.  Skutočnou radosťou nie je len Štedrý večer, ale aj týždne čakania na dovolenku a príprava na tento čas. V súvislosti s  významnou udalosťou by sme však nemali zabudnúť na zdobenie interiéru.

Ukážte preto svoju fantáziu a vytvorte si tento rok krásne Vianoce plné farieb a doplnkov, ktoré vám budú robiť radosť a pripomínať, že je čas pokoja, radosti a lásky. Nie je to len o upratovaní a krásnych nových kobercoch bez jedinej smietky. Správnu atmosféru vám pomôže navodiť aj pár malých detailov.

Girlandy a svetielka

Na Vianoce to musí všade žiariť. Úplne prvá vec, ktorú by ste mali v rámci zdobenia urobiť, je vybrať si girlandy a správne vianočné osvetlenie.

Avšak, majte na pamäti, že vonkajšie dekorácie sa od tých interiérových líšia. Musia byť odolné voči zrážkam, vysokej vlhkosti a nízkym teplotám. Ak ich vyrobíte z papiera, lepenky alebo tkaniny, rýchlo stratia svoj tvar alebo sa dokonca úplne znehodnotia vplyvom snehu alebo dažďa, čo, bohužiaľ, nie je našich podmienkach nič neobvyklé. Preto je lepšie použiť plastové prvky, napríklad imitácie smrekových konárov a doplniť ich o pozlátené vianočné ozdoby a krásne stuhy.

Pravdepodobne si každý z nás pamätá zahraničné vianočné filmy, v ktorých sú domy veľkoryso zdobené LED girlandami a zaujímavými figúrkami blízko verandy.

To v nás vytvára pocit slávnosti, rozprávkového prostredia a mágie. Takéto girlandy sú však veľmi drahé, takže nie každá rodina si ich môže dovoliť, ale nezúfajte: z najjednoduchších materiálov si môžete vytvoriť takúto náladu aj vy.

V obchode si môžete  kúpiť vianočné stromčeky alebo girlandy, ktoré majú v sebe osvetlenie už zabudované

Vence

Tradícia vešania vencov na dvere sa k nám dostala len nedávno a hovorí o tom, že je váš príbytok na najkrajšie sviatky v roku už pripravený. Ich nezávislá produkcia navyše poskytuje skutočný priestor pre fantáziu a kreativitu, kde každý môže úplne preukázať svoje umelecké schopnosti.

Tak to s nimi skúste aj vy a uvidíte, že príprava na Vianoce bude jednoduchá.