Prevetrajte sa na bicykli. Je to ideálny spôsob, ako sa rozhýbať

V posledných rokoch sa cykloturistika stáva čoraz populárnejšou formou rekreácie. Bicykel je zároveň spôsobom dopravy, ktorý je najšetrnejší k životnému prostrediu. Popularita tohto spôsobu cestovania je tiež  v posledných rokoch spojená s módou zdravého životného štýlu. Prečo?

Cykloturistika vám dáva možnosť naplno relaxovať v prírode, vidieť zaujímavé miesta, naplno zažiť rýchlosť a slobodu. Bicykle sú jednoducho nenahraditeľné pre túry, ktoré sú plánované na niekoľko dní a zahŕňajú i prenocovanie v prírode. Výhod však majú oveľa viac.

Prínos pre zdravie

Bicykel je úžasný stroj na cvičenie. Chôdza na bicykli vám môže pomôcť pri chudnutí, napnutí určitých svalových skupín a pevnom držaní postavy. Bicyklovanie má priaznivý vplyv na kardiovaskulárny systém, vďaka čomu na dýchavičnosť čoskoro zabudnete. Pomáha pri liečbe vegetatívno-vaskulárnej dystónie a kŕčových žíl. Samozrejme, aby bolo cestovanie a posilnenie tela na dvoch kolesách aj bezpečné, nezabudnite sa poistiť kvalitnou prilbou na bicykel.

Mobilita

Vďaka dobrému bicyklu môžete prekonať veľké vzdialenosti za krátky čas, a to napriek zápcham a iným prekážkam, ktoré obmedzujú pohyb autom alebo vlakom. Je tu možnosť obdivovať prírodu, zastaviť sa na zaujímavých miestach, pričom nemusíte hľadať parkovacie miesta. A ak by ste ich predsa len potrebovali, budú vám oveľa dostupnejšie, pretože bicykel zaberá oveľa menej miesta ako auto.

Nezávislosť pri výbere trasy cesty

Nezávislé plánovanie cestovných trás vám umožňuje nezávisieť od cestovných poriadkov vlakov a letúnov. Môžete si vytvoriť plán cesty a navštíviť iba tie miesta, ktoré sú pre vás najzaujímavejšie.  Zvoliť si môžete aj tempo cestovania, ktoré vyhovuje vášmu veku, kondičke či vkusu.

Pokiaľ ale pre vás predstavuje bicykel dokonalý spôsob tréningu tela, môžete si namiesto klasických modelov domov zakúpiť profesionálne cyklotrenažéry a tešiť sa z toho, že pre spaľovanie nadbytočných kíl a formovanie postavy nemusíte vôbec opustiť svoj domov.

Zdroj obrázka: Shutterstock.com