Prečo by sa váš partner nemal vyhýbať návšteve urológa?

Približne 5,6 milióna mužov na celom svete trpí rakovinou prostaty, pričom rakovina semenníkov je druhou najčastejšou rakovinou u mladých mužov. A pritom sa pri včasnom odhalení dajú obe ochorenia s úspechom a overenými metódami liečiť.

Aby sa vás preto tieto ochorenia netýkali a mali ste istotu nielen vo svojom, ale aj partnerovom  dokonalom zdraví, myslite na to, aby čím skôr absolvoval bezbolestnú preventívnu urologickú prehliadku.

Návšteva urológa je tá najlepšia prevencia nepríjemných ochorení

Rakovina prostaty je asi najväčší problém, s ktorým môže urológ vášmu partnerovi pomôcť. Existuje aj množstvo ďalších nepríjemných situácií. Časté močenie, zápal močových ciest, rakovina obličiek, frenulotómia alebo obriezka môžu byť tiež dôvodom na návštevu urológa.

Aj spomínané problémy s erekciou vie tento špecialista vyriešiť. Treba nabrať odvahu a nájsť si čas na krátku návštevu. Je to tá najlepšia prevencia a vaša spoločná investícia do budúcnosti, zdravia i šťastia celej rodiny.

Kedy je na prehliadku a návštevu urológa najvyšší čas?

Ak ide o prostatu, tak od 40 do 45 rokov. V prípade dlhodobých porúch erekcie to môže byť pokojne aj skôr. Mnohé zlyhania sú v našom živote spôsobené jeho náročným charakterom, stresom, vekom, genetikou a zlou životosprávou. Mnohé ochorenia sú však skryté a len včasná preventívna urologická prehliadka ich môže odhaliť. Preto by ste nemali návštevu tohto odborníka dlho odkladať. Zdroj obrázka: Pixel-Shot/Shutterstock.com