Nastal čas pripraviť pokožku na zimu

Nielen auto, záhrada a interiér domu si zaslúžia s príchodom zimy väčšiu pozornosť. V posledný jesenný mesiac je najideálnejší čas na to, aby ste nezabudli ani na svoju pokožku a vlasy. Pár dobrých trikov a odporúčaní nie je predsa nikdy na škodu.

Koža sa musí po lete zotaviť

Koža tváre, podobne ako vlasy, mala v lete veľa problémov. Pôsobilo na ňu teplo, UV žiarenie, kondicionéry a iné prípravky. S príchodom zimy by sme preto takto vyťaženú pleť mali dať do poriadku, v opačnom prípade bude vysušená, poškodená a viac náchylná na mykózu nechtov.

Ľudia, ktorých pleť tváre je náchylná na pigmentáciu a akné, alebo tí, ktorí boli na aktívnom slnku dlhšie ako 6 týždňov, potrebujú radikálne opatrenia. Na boj proti nadmernej pigmentácii (ktorá sa objavuje na jeseň po návrate z dovolenky) sú vhodné jemné gélové šupky alebo čistiace masky. Odporúča sa ich používať najviac 1-2 krát týždenne.

Aby sa zabránilo vzniku nepekných vyrážok a prípadných kožných výrastkov, odporúča sa po návrate z dovolenky používať kozmetické výrobky s exfoliačným účinkom.

V zložení týchto výrobkov nájdete kyselinu mliečnu, vitamíny A a E, výťažok z harmančeka, lieskový oriešok, antioxidanty a ďalšie stopové prvky.

Nezabudnite na pravidelné zvlhčovanie

Znamená to, že by ste mali nahradiť ľahké zvlhčovače, ktoré ste používali v teplom období, výrobkami s hustejšou textúrou, pretože v predvečer zimy potrebuje vaša pokožka intenzívnejšiu  starostlivosť. Považujte to za svoj prvý príspevok k budúcemu zdraviu. Osobitná pozornosť by sa mala venovať precitlivenej pokožke, ktorá je obzvlášť akútna v chladnom počasí.

Na čistenie začnite používať výrobky s komplexnými zložkami starostlivosti, ktoré v tomto štádiu pokožku dodatočne zvlhčujú a vyživujú. Skúste výrobky s mandľovým olejom – bohatým zdrojom vitamínu E. Zjemňuje a vyživuje pokožku a zvyšuje jej prirodzené ochranné vlastnosti vďaka obsahu nenasýtenej kyseliny olejovej, identickej s kožnými lipidmi.

Na jeseň a neskôr, v zime, by ste nemali zabudnúť ani na výrobky s SPF, pretože slnečné lúče sú v zime často ešte silnejšie. Krémy s faktorom 5-15 sú vhodné na dennú starostlivosť v meste. A pre ľudí s problémami s pigmentáciou, dokonca aj v zime, sa odporúča SPF 30+.

Nič nepodceňujte a dodajte pleti presne to, čo potrebuje aj v zime.