Ktorý záhradný nábytok si poradí s mrazivým počasím najlepšie?

Záhradný nábytok je celoročne vystavený extrémnym vplyvom počasia. Najmä v zime však môže materiál, bez ohľadu na to, či je nábytok kovový alebo drevený, utrpieť nemalé škody.

Krasavica vám preto ukáže, ako môžete svoj obľúbený záhradný alebo balkónový nábytok cez zimu dokonale ochrániť.

Ako chrániť drevený záhradný nábytok v zime?

Najčastejšie si na záhradu kupujeme nábytok z dreva, pretože veľa vydrží. Keď však vlhkosť prenikne do dreva a zamrzne, voda expanduje vo forme ľadu a vytvára trhliny. Ak teploty vystúpia nad bod mrazu, znamená to aj voľný vstup spór plesní, hniloby a hmyzu. A práve to všetko je pre váš obľúbený záhradný nábytok skutočná výza.

Ak drevený záhradný nábytok nie je možné skladovať na chránenom, chladnom a suchom mieste, na vonkajšie použitie treba zvoliť dizajnový záhradný nábytok z kvalitného dreva s vysokým obsahom oleja.

Vďaka vysokému obsahu oleja je tropické drevo prirodzene chránené proti vniknutiu vlhkosti a zaobíde sa s minimálnou ochranou. Drevený záhradný nábytok z tejto série preto nepotrebuje nevyhnutne špeciálne zimovisko. Postačuje kryt z plachty. Ak ho ale ošetríte špeciálnym olejom, môže sa jeho životnosť predĺžiť a zachovať krása materiálu.

Poradí si kovový záhradný nábytok so zimou lepšie?

Kovový záhradný nábytok je pomerne robustný, no môže naň pôsobiť aj slnko, vlhko a mráz. Výsledkom sú praskliny v laku a kove. Tie následne vedú k hrdzavým miestam, ktoré si na začiatku často nevšimneme, no potom ich možno len ťažko prehliadnuť.

Avšak, vysokokvalitné a práškovo lakované kovy ako hliník a nehrdzavejúca oceľ nie sú ovplyvnené poveternostnými vplyvmi, škrabancami a inými poškodeniami. Preto nie sú potrebné ďalšie nátery. Okrem toho materiál ponúka veľkú kreatívnu rozmanitosť, vďaka ktorej si môžete na pohodlnom relaxačnom kresle užívať komfort čerstvého vzduchu ešte viac.

Modely z nehrdzavejúcej ocele a hliníka v tomto smere bodujú. Najmä hliníkový nábytok je extrémne ľahký a hrdza ho len tak ľahko nepoškodí.

Či už si vyberiete drevený záhradný nábytok alebo varianty vyrobené z kovu: bez ohľadu na to, aké kvalitné a odolné kusy to sú, vždy je výhodnejšie chránené zimné skladovanie nábytku, pretože znižuje námahu na údržbu a udrží kúsky dlhšie krásne. Tak na to pri jeho výbere a používaní myslite.

Zdroj obrázka: SSKH-Pictures/Shutterstock.com