Efektívna izolácia tela: Ako si vybrať kvalitnú bundu

Zimné oblečenie sa spravidla vyberá na viac ako jednu sezónu. Z tohto dôvodu sa musí k jeho výberu pristupovať dôkladne. Najprijateľnejšou možnosťou pre vrchný odev je zimná bunda so syntetickými termovláknami. Rôzne modely, bohaté farby, kožušinové lemovanie ani zďaleka nie sú všetky výhody tohto oblečenia.

Najdôležitejším „esom v rukáve“ je ich prístupnosť pre zákazníkov, pretože nie každý si môže dovoliť drahú bundu, ktorá by ohrozila jeho rozpočet.

Na čo sa zamerať pri výbere bundy

Vybrať si dnes vrchný odev zimného oblečenia nie je z hľadiska ponuky náročné. Horšie to už môže byť v prípade, ak sa zameriavate na kvalitu. Ak ste sa rozhodli pre novú bundu, ktorej spracovanie musí zohľadňovať niekoľko faktorov, venujte pozornosť nasledujúcim bodom:

Švy

Zimná bunda by mala byť odolná proti vetru, čo znamená, že na výrobku by nemali byť viditeľné žiadne švy. Nite by sa z nich nemali vytrhávať, čo je znak lacnej výroby. Kvalita vlákien tiež nie je na poslednom mieste. Musia byť trvanlivé, v opačnom prípade existuje riziko párania.

Podšívka

V dobrej dámskej bunde je podšívka vyrobená z prírodného materiálu, napríklad z hodvábu alebo viskózy. Ak je podšívka syntetická, neznamená to, že výrobca automaticky šetril na materiáloch.

Kovania a zips

Výrobcovia kvalitného tovaru tohto druhu venujú pozornosť príslušenstvu ako aj dizajnu odevov a textílií, z ktorých sú vyrobené. Všetky zipsy by sa mali dobre otvárať a zatvárať. V opačnom prípade to môže mať za následok nefunkčnosť a poškodenie materiálu.

Bežec so zipsom by sa mal pohybovať bez námahy. Nič by sa doň v smere jeho cesty nemalo dostať.

Obdobie

Ak sa rozhodnete pre výber novej bundy, mali by ste si uvedomiť, aké vonku „vládne“ počasie. Aj keď je kožušina krásna, nemusí byť vždy aktuálne nutná a potrebná. V jesennom období, ktoré nás čoraz viac prekvapuje vysokými teplotami sa vám bude oveľa lepšie pohybovať a fungovať v modernej prechodnej bunde.

Užitočné tipy

  • Zimná bunda by mala byť pohodlná a nemala by vás obmedzovať v pohybe. Zdvihnite ruky nahor, roztiahnite ich od seba, nakloňte sa tam a späť. Nezabudnite na množstvo objemu svetrov alebo mikín.
  • Ak je na manžetách rukávov a na spodnej časti bundy elastický pásik, nemusíte sa báť vetra.
  • Bunda s veľkou teplou kapucňou eliminuje potrebu nosiť čiapku.
  • Nemali by ste si vyberať bundu iba na základe jej vonkajšieho vzhľadu. Pozornosť na ozdobné prvky by mala byť sekundárna.
  • Zimné vrchné ošatenie musí spĺňať požiadavky odolnosti proti mrazu, vetru a musí mať účinok odpudzujúci vlhkosť.

„Okrem toho, bunda by vám mala dokonale padnúť.“

Ak vaša nová zimná bunda spĺňa všetky uvedené požiadavky, je možné tvrdiť, že ste si našli dokonalý model, ktorý vás zohreje v tých najväčších mrazoch každú jednu sezónu.