Doprajte svojim vlasom jesennú extra dávku pozornosti

Podobne ako ľudská koža, aj vlasy vedia počas leta mierne zmeniť farbu. Môžu za to slnečné lúče, ktoré z vlasov „ťahajú“ farbu, čo spôsobí, že sa nám vlasy osvetlia o jeden či dva farebné odtiene. Vlasy na pohľad možno môžu pôsobiť stále zdravo, avšak slnkom „vyťahané“ vlasy sú unavené a potrebujú na jeseň špeciálnu starostlivosť.

Leto skončilo a s príchodom jesene si môžeme začať všímať, že naše vlasy sú lámavejšie než kedykoľvek predtým. Jednoducho môžeme povedať, že vlasy sú unavené. Môže za to pobyt na slnku počas celého leta. Ako sa starať o svoje vlasy tak, aby boli znovu skutočne zdravé?

  • Extra kúra navyše

Okrem bežného šampónu a kondicionéru by ste do svojej vlasovej rutiny mali zaradiť aj produkty, ktoré sa o vlasy zvlášť starajú a podporujú ich zdravý vzhľad. Hovoríme o rôznych tonikách a ampulkách, ktoré vaše vlasy posilnia a dodajú im potrebné živiny.

Môže ísť napríklad o brezovú vodu, ktorá má schopnosť posilniť krvný obeh hlavy, vďaka čomu budú vaše vlasové korienky ochránené. Vlas sa nebude toľko lámať počas svojho rastu. Iným príkladom môžu byť napríklad masky či zábaly, ktoré vysušeným vlasom dodajú tú správnu dávku hydratácie.

  • Neodkladajte problém na neskôr

Pred príchodom zimy by ste sa mali skutočne snažiť svoje vlasy obnoviť. V zime budú totiž vyžadovať úplne inú starostlivosť. Ak máte teda teraz problém napríklad s vypadávaním vlasov, poobzerajte sa po vhodnej kúre, ktorá spomalí až úplne zastaví vypadávanie vlasov. Vlasy budú menej padať, a naopak, spustí sa proces tvorby hustejších a zdravších vlasov.

Ak sa boríte napríklad s lámaním vlasov, vhodné je používať takú kúru, ktorá obnoví poškodený vlas. V najhoršom prípade budete musieť zvoliť podstrihnutie, pretože ak máte rozštiepené končeky, na to ešte nikto nijaký „liek“ nevymyslel.

O svoje vlasy je potrebné starať sa celoročne, zvlášť však po lete!

Zdroj obrázku: Lia Koltyrina / Shutterstock.com