Domáce masky na tvár

Maska na tvár je v kozmetike už veľmi dlho využívané ošetrenie, vďaka pozitívnym účinkom, ktoré pleti prináša. Môžete nájsť veľa druhov masiek, každý z nich je zameraný na iný efekt. Je ale naozaj dôležité chodiť do obchodu, prípadne k dermatológom, len preto aby ste si kúpili masku na tvár? V článku sa dozviete, že možno vám dokáže viac pomôcť práve domáca maska.

Prečo môže byť domáca maska na tvár lepšia?

Skúste si niekedy prečítať zloženie masky, ktorú si kúpite v bežnom obchode. Určite tam nájdete veci, ktoré sa objavia aj neskôr v tomto článku, lebo naozaj pleti pomáhajú. Vo väčšine prípadov ale natrafíte aj na látky, ktoré by v tej maske ani nemuseli byť, dokonca niekedy môžu narobiť viac škody ako úžitku. Predajcovia sa do masiek snažia vložiť čo najviac látok, aby mohli potom hovoriť, že ich maska na tvár je tá najvýživnejšia. Nie vždy to tak ale platí. Je dôležité si uvedomiť, že pokožka dokáže vstrebať len určité množstvo látok za ten čas, čo necháte masku pôsobiť. Vo väčšine masiek z obchodu nájdete prísady, ktoré podporujú vstrebávanie, ale aj tak sa môžu vstrebávať tie menej dôležité látky, čím sa efekt zoslabuje. Ak si doma pripravíte masku na tvár napríklad z troch prísad, ktoré sú zaručene účinné, vaša pleť z toho bude mať väčší úžitok.

Najlepšie prísady na domácu masku na tvár

Keď si budete masku na tvár vyrábať doma, môže to byť rýchlejšie, lacnejšie a často aj účinnejšie. Dôležité je len poznať správne ingrediencie. Vyrobíte si len toľko čo potrebujete, takže sa nestane že by vám zvyšok, za ktorý zaplatíte v obchode, uschol niekde na poličke a už sa nedal použiť. Pred použitím domácej masky na tvár je dobré pleť pripraviť naparovaním. Para otvorí póry, vďaka čomu sa bude všetko ľahšie vstrebávať.

Najlepšie ingrediencie do domácej masky:

  • Med – Možno ste už počuli, že med má veľmi veľa pozitívnych účinkov na rôzne časti tela. Na pokožke tváre sa prejavia jeho liečivé enzýmy, antibakteriálne zložky a obrovské množstvo živín. Treba ale myslieť na to, že najlepšie je na tieto účely používať tepelne nespracovaný med.
  • Káva – Množstvo antioxidantov v káve je väčšie než vo väčšine iných potravín, ktoré doma nájdete. Preto sa nebojte mletú kávu primiešať do svojej masky na tvár. Dokáže celkom účinne odstraňovať farebné nedokonalosti na tvári.
  • Prášok do pečiva – Možno by vám ani nenapadlo, že takáto nenápadná vec by sa dala dobre využiť v kozmetike. Je ale všeobecne známe, že prášok do pečiva má niekoľko blahodárnych účinkov pokiaľ ide o starostlivosť o pleť. Protizápalové, antibakteriálne a antimykotické účinky vám dokážu pomôcť pri rôznych problémoch, napríklad akné.
  • Citrón – Toto žlté ovocie, ktoré máme doma asi všetci, vašej pokožke poskytne veľa vitamínu C a antioxidantov. Takže ak do svojej masky pridáte trochu citrónovej šťavy, určite nič nepokazíte.

Jediné čo teraz treba urobiť, je nájsť si nejaké bežné recepty na domáce masky na tvár, prispôsobiť si ich spomínanými ingredienciami a použiť ich. Vaša pleť sa vám za to odvďačí pekným a mladším výzorom.