Dôkazy, že sex je pre vaše zdravie najlepší liek

Určite ste už o tom počuli, že pravidelný sex je často tým najlepším liekom na všetky problémy. Výhody sexu sú nesporné. Sex nie je len potešenie, je veľmi dôležitý pre udržanie celkového zdravia nášho tela a psychiky.

Avšak, problémom býva, že nie vždy je na jeho pravidelnosť chuť. Nepríjemnou erektilnou dysfunkciou trpí pomerne veľké percento mužov v zrelom veku. V dnešnej modernej dobe sa tento problém dá ale veľmi ľahko odstrániť a pokiaľ nevidíte na to dôvod, presvedčíme vás o presnom opaku. Sex vám prospeje z niekoľkých dôvodov.

Posilníte svoju imunitu

Čím častejšie máte sex, tým menej budete chorí. Vďaka pravidelnému sexu sa v tele rýchlosť produkcie protilátok zvyšuje, vďaka čomu ste odolnejší proti baktériám a vírusom, ktoré spôsobujú najbežnejšie ochorenia.

Okrem aktívneho sexu existujú samozrejme aj iné spôsoby, ako posilniť imunitný systém. Správna výživa, fyzická aktivita, dobrý spánok a pravidelné očkovanie môžu posilniť imunitný systém a bojovať proti infekčným chorobám.

Vaše libido bude rásť

Verte tomu alebo nie – ale sex je najlepším protijedom na oslabenie libida! Čím viac sexu, tým silnejšia túžba. Okrem toho, ak má žena problémy v dôsledku vaginálnej suchosti, sexuálna aktivita pomôže v boji proti nej. Príjemný a pravidelný sex prispieva k aktívnejšej tvorbe lubrikantu, zvýšeniu prietoku krvi do pošvy a zvýšeniu pružnosti tkanív. A to pomáha získať väčšie potešenie a zvýšiť vaše libido.

Ovládanie močového mechúra je ľahšie

S pribúdajúcim vekom máme zdravotných problémov viac a viac. Komplikáciám sa nevyhnú ani naše pohlavné orgány. Inkontinencia moču postihuje asi 30 % žien a 50 % mužov v rôznych obdobiach života.

Pravidelné intímne zblíženie má pozitívny vplyv na svaly panvového dna, posilňuje ich a tonizuje. Sex má tak rovnako pozitívne účinky ako klasické cvičenie.  Preto nezabudnite, čím silnejšie budú vaše  panvové svaly, tým menšie je riziko úniku moču.

Znižuje riziko infarktu

Sexuálna aktivita pomáha kontrolovať hladinu estrogénu a testosterónu. Keď sa hladina týchto hormónov dostane do nerovnováhy, môžu sa vyvinúť choroby, ako sú srdcové ochorenia a osteoporóza. Jedna štúdia, ktorej sa muži zúčastnili, ukázala, že u tých, ktorí mali sex najmenej 2-krát týždenne, bolo o 50 % menej pravdepodobné, že zomrú na srdcové choroby ako ich menej sexuálne aktívni rovesníci. Ak by ste na túto aktivitu nemali chuť, z času na čas vám pomôže Cialis a podobné neškodné produkty na prírodnej báze.