Čo si obliecť na pohovor: Veci, ktoré za vás povedia všetko

Pre získanie dobre platenej práce dnes musíte zaujať dobrými schopnosťami a vzdelaním, z ktorého nadobudnuté poznatky viete uplatniť aj v praxi. Bez dobre zvoleného outfitu však uspieť nemusíte aj napriek tým najlepším výsledkom a referenciám. Prečo?

Váš vzhľad nezohráva na pracovnom pohovore o nič menšiu rolu ako vnútorný obsah a vedomosti. Poďte sa preto spolu s nami pozrieť, ktoré veci si všímajú zamestnávatelia najviac?!

Na začiatok radšej niečo neutrálne

Na úvodnom pohovore by ste si mali uvedomiť svoj zmysel pre proporcionalitu pri zvažovaní modelov z módnych prehliadok alebo časopisov. Svoje obľúbené modely si môžete obliecť neskôr,  ak už máte stabilné zamestnanie.

Na prvý pohovor je lepšie zvoliť si overené riešenia a odmietnuť príliš extravagantné a vyzývavé doplnky. Správne veľkou a štýlovou blúzkou určite nič nepokazíte.

Dostatočne veľká taška alebo kabelka

Nemali by ste prísť na pohovor (ak to nie je nejaké konkrétne povolanie) s malými taškami. Sú určené pre voľný životný štýl a večernú zábavu. Ukážte svoju solídnosť výberom kvalitnej koženej tašky, do ktorej sa zmestia dokumenty a prípadne aj počítač.

Menej je viac

Pri výbere vrchných odevov na pohovor sa snažte vyhnúť zbytočným detailom. Čím menej prvkov rozptyľuje oko, tým je celkový obraz úhľadnejší a zhromaždenejší. A nepreháňajte to s dĺžkou ani pevným strihom – sukňa môže byť buď o niečo vyššia alebo tesne pod kolenom.

Obľúbené sako by malo byť úhľadné a čisté. Po prvé, bude to popierať vašu ľahkovážnosť, po druhé, bude to znamenať dynamický životný štýl, a po tretie, bude to znamenať dobrý vkus a povedomie o najnovších trendoch.

Oceňuje sa aj čistá obuv, príjemná vôňa a hygiena rúk, tváre aj vlasov. Ak nič nepodceníte a dobre sa pripravíte, pod úspech sa môže podpísať aj vaše obľúbené oblečenie.

Zdroj obrázka: Shutterstock.com