Čo si (ne)obliecť na prvé rande?

A je to tu – konečne ste sa dočkali pozvania na rande. Po prvotnej eufórii ale prichádza stres. Do stretnutia ostáva už len pár hodín a vy ešte stále neviete, čo si oblečiete. Vyskúšali ste si už všetko oblečenie, ktoré doma máte, ale nič z toho sa podľa vás na rande nehodí.

Spoznávate sa v týchto riadkoch? Ak hľadáte pomoc na internete alebo od známych, väčšinou sa dočkáte len nejednoznačných odpovedí, aby ste si vzali niečo, v čom sa cítite dobre. Ale čo presne by to malo byť? Aby sme vám prípravu uľahčili, prinášame zopár overených kombinácií, ale aj odporúčaní, čo radšej nechať doma.

Šaty s kvetinovým vzorom a tenisky

Šaty s kvetinovým vzorom budú na prvé rande ideálna voľba. Vyhnite sa ale predvídateľnému spojeniu šiat s lodičkami a obujte si k nim tenisky. Budete pôsobiť originálnejšie a bez problémov zvládnete aj dlhšiu prechádzku.

Top s odhalenými ramenami a džínsy

Džínsy sú overená klasika, ku ktorej veľmi ľahko skombinujete zvyšok outfitu. Využite Bonprix zľavový kód a vyberte si na e-shope nový prírastok do šatníka. Aby outfit nepôsobil príliš športovo, džínsy doplňte zaujímavým asymetrickým topom alebo blúzkou s odhalenými ramenami. Nezabudnite na sandáliky na podpätku. Ak potrebujete opticky pridať pár centimetrov, siahnite po nejakých v odtieňoch béžovej alebo bledoružovej.

Minisukňa so svetrom a poltopánky

Zvoľte outfit v preppy štýle, vďaka ktorému budete pôsobiť mladistvo. K svetru s okrúhlym alebo véčkovým výstrihom si vezmite krátku sukňu. Veľký výber sukní aktuálne nájdete aj na Orsay.sk. Pri nákupe neváhajte využiť Orsay zľavový kód. K tomu už len štýlové poltopánky a môžete vyraziť.

Košeľové šaty a kožená bunda

Ak si na rande nechcete brať nohavice, no zároveň sa chcete cítiť pohodlne, oblečte si košeľové šaty. Pre zvýraznenie siluety môžete pridať aj látkový alebo kožený opasok. Cez plecia prehoďte koženú bundu a outfit doplňte členkovými topánkami.

Biela košeľa a navrstvené náhrdelníky

Bielu košeľu už pravdepodobne máte v šatníku v rôznych prevedeniach. Do výstrihu navrstvite niekoľko jemných retiazok. Potom už len stačí pridať červený rúž a na rande môžete vyraziť aj rovno z kancelárie.

Čo radšej nechať doma

  1. Veci, ktoré ste ešte nemali príležitosť poriadne otestovať. Nikdy neviete, či sa látka nebude veľmi krčiť, či sa v danom materiáli nebude potiť alebo či sa na šatách nebudú neustále rozopínať gombíky. Boli by ste z toho nervózne a pokazilo by vám to celý večer.
  2. Príliš tesné oblečenie. Budete sa v ňom cítiť nepohodlne, a to sa odrazí aj na vašom vyžarovaní a sebavedomí.
  3. Príliš voľné oblečenie. Dodržujte základné pravidlo – k voľnému topu si vezmite obtiahnuté nohavice a opačne.
  4. Veľmi vysoké podpätky. Čo ak sa po večeri bude chcieť poprechádzať, ale vy budete musieť odmietnuť, pretože nebudete mať vhodnú obuv? Zvoľte radšej nižší podpätok alebo tenisky.
  5. Tričká s veľkými sloganmi a logami značiek – zbytočne vám uberú na pozornosti. To isté platí aj pre oblečenie s výraznými vzormi.
  6. Veľké výstrihy a rázporky
  7. Naraz niekoľko kúskov výraznej bižutérie alebo šperkov. Ak sa rozhodnete pre výrazné náušnice, náhrdelník už nechajte doma.
  8. Outfit, ktorý nezodpovedá danej príležitosti – malé čierne do parku alebo džínsy na večeru do reštaurácie.