Čierna a biela – čo o vás povie skrytý význam dvoch základných farieb?

Každodenný ranný rituál, kedy si volíte oblečenie poznajú všetci. Či už je to domáci, pracovný alebo bežný outfit na vybavovačky do mesta, výber farby oblečenia podvedome odráža individuálne osobnostné črty. Čierna a biela odjakživa tvorili dva neoddeliteľné protiklady. Čo o vás prezradia pri výbere oblečenia?

mikina

Prevaha čierneho oblečenia

Čierna je seriózna farba. Zo psychologického hľadiska odráža prestíž, moc, serióznosť a inteligenciu. Aj preto je vo väčšine európskych univerzít talár promujúcich študentov čierny. Ľudia, ktorí preferujú túto farbu v oblečení bývajú ambiciózni, cieľavedomí, no zároveň citliví. Je takmer pravidlom, že sú ovládaní emóciami a ľahko sa rozcítia ale dokážu to veľmi dobre skrývať, ak chcú. Čierna pomáha obrátiť pozornosť zo zovňajška, na vnútorné, omnoho podstatnejšie kvality danej osoby.

Viac bieleho oblečenia

Známa ako symbol čistoty, nevinnosti, slobody a jednoduchosti. Či už je to dámska mikina alebo pánske tričko, ak milujete nosiť bielu, vedzte, že aj vy máte v sebe väčší či menší kúsok perfekcionistu. Mnoho ľudí volí kúpu bieleho oblečenia hlavne v období, kedy začína novú kapitolu v živote. Táto farba doslova priťahuje spoľahlivých ľudí, ktorí milujú voľnosť a aj v zlom hľadajú pozitívne stránky. Myslia vždy optimisticky, sú organizovaní vo všetkom, čo robia a nové začiatky sú užívajú. Biela sa hodí rôznym typom osobnosti, pretože je to tzv. neutrálna farba a len výnimočne okolie odrádza.

Kombinácia

Je jasné že dokážete nájsť balans a neradi si vyberáte medzi jedným z tímov. Vaše miesto je niekde v strede. Všetko musí byť v rovnováhe, presne ako jing a jang. Sú dni, kedy potrebujete mierne zvýšiť jas, inokedy sa ukrývate do temnejších odtieňov, no protiklady vždy kombinujete. Váš ideálny outfit tvoria čierne nohavice a biely vršok. Môže to byť obyčajné dámske tričko, pánska mikina alebo košeľa. Základ je vyrovnanosť navonok i vnútri vašej duše.