Ako vybrať spoločenské šaty podľa typu postavy?

Ples, večierok či oslava asi vyžadujú spoločenské šaty, v ktorých zažiarite.  Aby vám padli ako uliate, treba vedieť, aký typ šiat sa hodí k vašej postave. Komu najviac pristanú krátke spoločenské šaty a komu dlhé a upnuté?

Spoločenské šaty pre vysokú a štíhlu postavu

Vysoké a štíhle ženy majú veľa možností, pretože im sedí takmer čokoľvek. Výnimkou sú hádam iba dlhé a široké sukne, ktoré zbytočne rozširujú postavu a zahaľujú nohy. Pre vás sú ideálne krátke spoločenské šaty,  pokojne aj minišaty, ak to je na danú príležitosť vhodné.

Krátke spoločenské šaty na párty môžu mať tiež nadýchanú tylovú sukňu. Ak hľadáte niečo elegantnejšie a decentnejšie, vyberte si dlhé šaty, ktoré budú obopínať postavu. Dovoliť si môžete aj vysoký rozparok.

Atletická postava a spoločenské šaty

Aj športová alebo chlapčenská postava môže pôsobiť veľmi žensky. Správne spoločenské šaty zvýraznia presne to, čo je na vás najkrajšie. Tento typ postavy má nevýrazný pás, resp. nevýrazné ženské krivky. Vyhnúť by ste sa preto mali voľným šatám a zvoliť radšej obtiahnuté spoločenské šaty, ktoré sa môžu od pása dole začať rozširovať. Pozornosť by mali priťahovať ramená alebo vaše štíhle nohy. Pomôcť vám môžu aj trochu extravagantnejšie modely.

Ženské krivky a šaty so zvýrazneným pásom

Postava v tvare presýpacích hodín je ženská a súmerná, takže spoločenské šaty by jej krásu mali iba podčiarknuť. Vyberte si model, ktorý bude kopírovať tvar vašej postavy, rovný strih by nenechal vyniknúť váš štíhly pás. Dámy so širšími bokmi by si mali dať pozor na príliš objemné sukne, ktoré by boky ešte viac rozšírili. Šaty s áčkovou sukňou, rukávmi s volánmi a výstrihom v tvare V sú pre tento typ postavy ako stvorené. Pokiaľ ide o dĺžku, môžu siahať po zem, ale dovoliť si môžete tiež krátke šaty alebo midi.

Zdroj obrázka: Inara Prusakova/shutterstock.com