Ako dosiahnuť dlhé a zdravé vlasy?

„Vlasy sú korunou krásy.“ Častokrát dotvárajú našu vizáž, čím veľmi prispievajú na formovaní nášho štýlu. Ich strih, farba, či dĺžka výrazne ovplyvňujú náš vzhľad a môžu podporiť a vyzdvihnúť črty tváre. Zdravé, lesklé vlasy sú nenahraditeľným doplnkom každej dámy.

Vlasy sú symbolom ženskosti. Už v minulosti dlhé vlasy pôsobili žensky a pôvabne. Zachovalo sa to až dodnes a mnoho dám sa snaží vypestovať si krásne a dlhé vlasy. Netreba pri tom však zabúdať aj na to, že tento proces je dlhý a je potrebné dbať aj na kvalitu vlasov. Prvým krokom by mala byť vhodná starostlivosť o vlasy.

Starostlivosť o vlasy

starostlivosť o vlasy

Starostlivosť o vlasy predstavuje určitý typ rutiny. Ide o opakujúci sa proces, ktorý obsahuje množstvo úkonov. Do starostlivosti o vlasy zahŕňame návštevy kaderníctva, umývanie, ale aj používanie rôznych produktov. Základným aspektom pri starostlivosti o vlasy by malo byť používanie kvalitnej vlasovej kozmetiky vhodnej na váš typ vlasov.

Pokiaľ sa snažíte vypestovať si krásne, dlhé zdravé vlasy, je veľmi dôležité výberom správneho kaderníctva. Odborník vám pomôže vybudovať správnu rutinu v starostlivosti o vaše vlasy. Okrem toho sa postará o vaše zničené končeky a profesionálne posúdi stav vašich vlasov. Taktiež pri farbení vlasov používa menej vlasy poškodzujúce produkty a zaručuje dlhotrvácnejšiu intenzitu farieb.

Umývanie vlasov, ako základ vašej starostlivosti, by malo obsahovať kvalitný šampón a kondicionér. Tento všedný úkon má pri starostlivosti o vlasy kľúčovú úlohu. Najvhodnejšie je šampón použiť dvakrát a kondicionér nechať chvíľu pôsobiť. Na umývanie vlasov nepoužívajte horúcu vodu a dbajte na úplne vymytie šampónu. Veľmi vhodné sú masky na vlasy, ktoré vlasy príjemne zhydratujú a zanechajú ich hebké.

Pokiaľ však chcete svojim vlasov dopriať extra starostlivosť odporúčame využívať aj rôzne kadernícke procedúry. Tie zaručia vnútornú výživu vlasu, sú aplikované odborníkmi a tak je ich efekt zaručený. Na trhu nájdete širokú ponuku kaderníckych procedúr, ktoré vašim vlasom dodajú všetko čo potrebujú. Pokiaľ si chcete prezrieť ponuku procedúr kvalitného kaderníctva dočítate sa viac tu.

Na trhu nájdete aj rôzne vitamíny a doplnky stravy, ktoré zaručujú rýchly rast vlasov. Pri pestovaní dlhých vlasov je však dôležité dbať aj na kvalitu a vitalitu vlasov. Preto sú tieto produkty vhodné pre rýchly rast, ale často nepodporujú ich kvalitu, lesk a silu.

kaderník

Medzi dôležité tipy pri pestovaní dlhých zdravých vlasov patrí aj obmedzenie tepelných úprav. Po umytí je vhodné vlasy nechať radšej voľne vyschnúť, než ich zbytočne fénovať. Ak si však neviete predstaviť život bez takýchto úprav používajte sprej na ochranu pred teplom.

Pokiaľ potrebujete napríklad spoločenský účes, ktorý dlho vydrží a nespôsobuje vlasom veľkú záťaž zvoľte pomoc kaderníka. Profesionál si ľahšie poradí s tvarovaním vlasov, použije vhodné produkty a vie pracovať šetrne. Vďaka tomu aj účesy na svadbu môžu byť krásne a nepoškodzujú vlasy.

Je veľmi dôležité poznamenať, že na trhu sa tiež nájde množstvo kaderníctiev a kaderníkov. Návšteva kaderníka je prioritnou súčasťou starostlivosti o vlasy. Avšak rovnaký dôraz by sme mali klásť na kvalitu kaderníctva a profesionálnych kaderníkov. Ich vedomosti nám môžu dopomôcť k vysnívaným vlasom jednoduchšie a rýchlejšie.