Steppery vás udržia vo forme aj v pohodlí domova

Mať doma stepper má mnoho výhod. Len si to predstavte, dostanete chuť si zacvičiť, no kým sa nachystáte a vyberiete do fitness centra, odstojíte si rad na stepper, už by ste mali dávno odcvičené a mohli by ste svoj čas venovať niečomu inému, no vy sa ešte musíte z fitka vrátiť naspäť. Stepper doma nezaberá veľa miesta, najmä mini steppery, takže si ho môžete zaobstarať aj do malého bytu a trénovať na ňom kedykoľvek. Ušetríte drahocenný čas a urobíte niečo pre svoje zdravie, navyše kúpou steppera ani neohrozíte rodinný rozpočet.

Viete, aké benefity vám cvičenie na stepperi prináša?

Schudnite a vyformujte si svaly

Kto by nechcel mať vyformovanú, pevnú a štíhlu postavu. Simulácia chôdze do schodov, ktorú ponúka stepper, je perfektnou cestou, ako dosiahnuť vytúžené ciele za pomerne krátky čas. Najmä ženy sa potešia, že svoje najproblémovejšie partie pravidelným cvičením na stepperi dokážu veľmi rýchlo skrotiť do želanej formy. Prebytočný tuk na bruchu, zadku a stehnách môže byť o chvíľu už minulosťou, stačí sa pravidelne venovať cvičeniu na stepperi.

Vďaka tomu, že pri cvičení spálite množstvo kalórií, sa môžete tešiť na tónované svaly, najmä svaly zadku, lýtka, štvorhlavého stehenného svalu a zadnej strany stehien. Aeróbne a kardio cvičenie, ktoré stepper ponúka, vám umožní schudnúť rýchlejšie.

Vaša kondícia a srdce si polepšia tiež

Tréning na stepperi sa radí ku kardio cvičeniam, takže pozitívne účinky na srdcovú činnosť a vylepšená kondícia na seba nedajú dlho čakať. Kardiovaskulárne cvičenia zvyšujú vašu aeróbnu kapacitu, čím si uľahčíte aj každodenné fyzické aktivity a pri zvýšenej srdcovej frekvencii sa nebudete toľko zadýchavať.

Podľa toho, akou rýchlosťou sa pohybujete a akú záťaž si nastavíte, viete regulovať náročnosť cvičenia. Pri kardiovaskulárnych cvičeniach vaše srdce dokáže biť silnejšie a aj kapacita pľúc sa zvyšuje. Ideálne je venovať sa tréningu približne päťkrát do týždňa po dobu aspoň 30 minút.

Pomocou steppera odbúrate stres a zlepšíte si spánok

Určite ste už počuli o tom, že cvičenie má schopnosť zlepšiť nám náladu. Fyzická aktivita stimuluje mozog, takže sa dostavuje pocit šťastia a uvoľnenia. Pravidelné cvičenie má vplyv aj na kvalitnejší spánok a aj v prípade, že trpíte problémami so zaspávaním, si viete napríklad na stepperi pomôcť dostať sa do ríše snov rýchlejšie. Cvičenie predlžuje čas strávený v hlbokom spánku, ktorý má vplyv na posilňovanie imunity, reguláciu stresu a pocitov úzkosti.

Cvičenie na stepperi nezaťažuje vaše kĺby

Napriek tomu, že stepper vám dokáže dať poriadne do tela, nemusíte sa báť, že vaše kĺby budú trpieť. Oproti takému behaniu alebo klasickému behaniu po schodoch sa na kolená nevyvíja taký tlak a nedochádza k nárazom, čo ocenia aj ľudia po úrazoch, osoby s nadváhou, starí ľudia, ale aj tí, čo sa športovaniu zatiaľ nevenovali a hľadajú jednoduché a efektívne cvičenie, ktoré prinesie výsledky.

Prezrite si širokú ponuku stepperov rôznych druhov na https://hop-sport.sk/steppery/ a investujte do svojho zdravia.