Túžite nosiť vysoké podpätky, ale nevydržíte v nich dlho? Máme riešenie!

Ako nosiť vysoké podpätky a vyhnúť sa pri tom neznesiteľnej bolesti nôh? Hovorí sa, že ak chcete byť krásne a elegantné, musíte si zahryznúť do pery a zmieriť sa s bolesťou. Presne ako hovorí staré známe: „Pre krásu sa trpí.“ S týmto porekadlom väčšina z vás určite súhlasí a pripomína si ho počas mučenia krásnymi vysokými lodičkami. 

Triky pre pohodlné vysoké podpätky

Trik číslo 1: Silikónové vložky
vysoké podpätky

Určite dobre poznáte silikónové vložky vyrobené pre vysoké podpätky, ktoré robia vysokú topánku oveľa pohodlnejšou. Sú vyrobené zo silikónového gélu a umiestnené v prednej časti topánky. Bránia nohe posúvať sa dopredu a tým predchádzajú nepríjemným pľuzgierom.

Silikónová vložka je riešením aj pokiaľ vám nie je úplne presná veľkosť topánky. Môže totiž prispôsobiť aj širšiu, či trochu dlhšiu topánku. Vo všeobecnosti však celému tomuto trápeniu môžete predísť výberom naozaj kvalitnej obuvi a najlepšie na hrubšom opätku, ktorý vám zaručí väčšiu stabilitu.

Trik číslo 2: Leukoplast

Druhým trikom na pohodlnejšie nosenie vysokých podpätkov je veľmi jednoduchý a potrebujete naň len leukoplast. Leukoplast je často záchrancom, keď vás už topánka dotlačí, no teraz ho budeme používať ako prevenciu. Stačí keď leukoplastom oblepíte tretí a štvrtý prst na nohe (počítajte od palca) a môžete vyraziť.

Prečo to funguje???

Tento trik je založený na lekárskej teórii, ktorá hovorí, že medzi oboma vyššie uvedenými prstami je nerv, ktorý spôsobuje bolesť. Ak sa tieto prsty držia pohromade tlak na tomto nerve sa zmenší a vy vydržíte nosiť podpätky dlhšie.

Samozrejme, takýto trik sa nedá použiť v topánkach s otvorenou špičkou. Rovnako si dajte pozor na to, aby ste prsty nestiahli až príliš silno.